PL: 22 meccs után kapott ki az Arsenal; idegenben nyert a Chelsea

2018.12.16. 16:32
A Southampton alaposan meglepte az Arsenalt (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 17. fordulójában az Arsenal ötgólos meccsen kapott ki a Southampton otthonában, míg a Chelsea a Brightont idegenben legyőzve örülhetett a három pontnak.

Már a 20. percben megszerezte a vezetést a Southampton az Arsenal ellen, középre ívelt labda után Danny Ings fejelt a kapuba (1–0). Az „ágyúsok” nem sokkal később válaszoltak: Nacho Monreal beadását, Henrih Mhitarjan váltotta gólra (1–1). A hazaiak azonban még a szünet előtt ismét megszerezték a vezetést, ugyancsak egy ívelt labdából Ings második fejes gólját jegyezte (2–1).

Az Arsenal ebben a bajnoki szezonban még nem játszott olyan első félidőt, amikor vezetéssel mehetett volna pihenőre.

A második félidőben folytatódott a sorminta: Mhitarjan egyenlített. Lapos lövése egy védő lábán is megpattant, így lett védhetetlen a labda Alex McCarthy kapus számára (2–2).

Az örménynek ez volt az első duplája az Arsenal színeiben.

A hajrára fordulva átvették az irányítást a vendégek, majd egy kontrából Charlie Austin megszerezte a vezető gólt a Sotonnak – Leno hatalmas hibája után (3–2). A hármas sípszóig nem született újabb találat, így 22 mérkőzés után ismét kikapott az Arsenal, a Southampton pedig elmozdult a kiesőzónából.

A játéknap másik korai összecsapásán a Chelsea jól kezdte a mérkőzést a Brighton otthonában, a 17. percben már vezetett is. Eden Hazard passzából Pedro volt eredményes (0–1).

A belga támadónak ez volt a kilencedik gólpassza ebben a szezonban, az öt topligát nézve ezzel egyeduralkodó.

Hazard-nak negyedórával később a gól is összejött, így kétgólos vezetéssel mehetett pihenőre a Chelsea (0–2). A 66. percben Solly March szépített (1–2), de a három pontnak így is Maurizio Sarri csapata örülhetett, hiszen nem született több gól a mérkőzésen.

ANGOL PREMIER LEAGUE
17. FORDULÓ

Brighton–Chelsea 1–2 (March 66., ill. Pedro 17., E. Hazard 33.)
Southampton–Arsenal 3–2 (Ings 20., 44., Austin 85., ill. Mhitarjan 28., 55.)

Korábban
Manchester City–Everton 3–1 (Gabriel Jesus 22., 50., Sterling 69., ill. Calvert-Lewin 65.)
Crystal Palace–Leicester City 1–0 (Milivojevics 39.)
Huddersfield Town–Newcastle United 0–1 (Rondón 55.)
Tottenham Hotspur–Burnley 1–0 (Eriksen 91.)
Watford–Cardiff City 3–2 (Deulofeu 16., Holebasz 52., Quina 68., ill. Hoilett 80., Reid 82.)
Wolverhampton Wanderers–AFC Bournemouth 2–0 (Raúl Jiménez 12., Cavaleiro 94.)
Fulham–West Ham United 0–2 (Snodgrass 17., Antonio 29.)

1. Manchester City 17 14 2 1 48–10 +38 44
2. Liverpool 16 13 3 34–6 +28 42
3. Tottenham 17 13 4 31–16 +15 39
4. Chelsea 17 11 4 2 35–14 +21 37
5. Arsenal 17 10 4 3 37–23 +14 34
6. Manchester United 16 7 5 4 28–26 +2 26