Nani és Owen gólja csak egy pontot ért

2010.09.26. 15:13
A Bolton Wanderers kétszer is vezetett hazai pályán a bajnoki címre is esélyesnek tartott Manchester United ellen a Premier League 6. fordulójának vasárnapi mérkőzésén, és végül 2–2-es döntetlent játszott Sir Alex Ferguson együttesével. Bogdán Ádám Jussi Jääskeläinen visszatérése után a kispadon ülte végig bajnokit.

Nani (balra) ugyan remek gólt lőtt, de a Bolton tartotta a lépést az MU-val (Fotó: Action Images)

Bogdán Ádámnak nem adatott meg, hogy az Arsenal és az Aston Villa elleni bajnokik után a Manchester United ellen is kezdőként léphessen pályára, ugyanis Owen Coyle a „vörös ördögök” ellen az eltiltását letöltő veterán Jussi Jääskeläinent állította a kapuba.

Hamar megszerezte a vezetést a Bolton a mérkőzésen, hiszen a szögletnél előrehúzódó Zat Knight már a 6. percben a kapuba fejelt. Hozzátehetjük, hogy a gólnál a Knighttal együtt felugró (vagy inkább próbáló…) Jonny Evans és a bal oldali kapufánál (pontosabban attól másfél méterre…) álló Patrice Evra is hatalmasat hibázott. 1–0

A Manchester United próbálkozott a válasszal, de a Bolton a továbbiakban is legalább annyiszor került a kapu elé, mint esélyesebbnek tűnő ellenfele, egy egyéni villanás végén mégis egalizált az MU.

A 23. percben Nani kapott labdát a félpályánál, a portugál felgyorsított, maga mögött hagyott három embert, majd a negyedik elől 16 méterről remekül helyezett a jobb alsó sarokba. 1–1

A „vörös ördögök” némi mezőnyfölényben játszottak, de egyáltalán nem volt átütőerő a vendégek játékában, Wayne Rooney és Dimitar Berbatov is szürkén teljesített, csak ritkán tudta zavarba hozni a védőket.

A 67. percben úgy tűnt, akár a győzelmet is megszerezheti a Bolton, egy kitűnő akció végén ugyanis ismét vezetést szerzett a Wanderers. Li Csong Jong ívelt mesterien Johan Elmanderhez, aki az üresen érkező Martin Petrovhoz tálalt, a bolgár egy csel után tüzelt, a labda pedig – megpattanva Darren Fletcher derekán – a kapu jobb oldalában kötött ki. 2–1

A Fletcher helyére beálló Michael Owen azonban megmentette az MU-nak legalább az egyik pontot, ugyanis a 75. percben Nani szabadrúgása után a kapu jobb oldalába csúsztatott. 2–2

A folytatásban ugyan Elmadner két „meccslabdát” is elhibázott, így némileg talán a Bolton lehet elégedetlenebb, hogy nem nyert nagyobbat a bolton.

BOLTON–MANCHESTER UNITED 2–2