Monreal hozta a meccset az Arsenalnak, kikapott a Pool

2013.03.16. 18:02
Giroud és az Arsenal kiküzdötte a győzelmet (Fotó: Reuters)
Az Arsenal 2–0-ra nyert a Swansea otthonában a Premier League 30. fordulójában. Az első találatot Nacho Monreal szerezte a találkozó 74. percében, a végén Gervinho alakította ki a végeredményt. A Liverpool 3–1-re kikapott Southamptonban.

Alex Oxlade-Chamberlain már az ötödik percben közelről eltalálta a kapufát, de az első negyedórában összességében inkább a hazai csapat veszélyeztetett. Aztán a zuhogó esőben szép lassan átvette az irányítást az Arsenal a Swansea otthonában.

A londoniak játszottak veszélyesebben, de a kapu előtt sokszor rossz megoldást választottak. Santi Cazorla távoli lövése, majd Carl Jenkinson közeli próbálkozása az egyik oldalon, míg Michu lökete a másikon jelentett valódi izgalmakat. No meg a 42. percben Oxlade-Chamberlain újabb kapufája. Az első félidőben azonban nem született gól.

A második játékrész Arsenal-rohamokkal indult. Cazorla például kellemetlen lövéssel kínálta meg Michel Vormot, a holland kapus magabiztosan hárított az 52. percben. Aztán érthetetlen módon leült a mérkőzés. Az ugyan igaz, hogy a Swansea számára tulajdonképpen nem volt létfontosságú az újabb győzelem, de az Arsenalnak mindenképpen kellettek, kellenek a pontok a legjobb négybe kerülésért.

Egészen a 74. percig kellett várni az újabb vendéghelyzetre, ekkor azonban már gólt is szereztek az „ágyúsok". Oliver Giroud majdnem megakasztotta az Arsenal támadását, de a labda végül csak Nacho Monrealhoz került, a télen igazolt spanyol pedig 13 méterről a bal alsóba lőtt. 0–1

A mérkőzés végén az Arsenal megkontrázta a kitámadó hazaiakat, Gervinho értékesített ziccerével így végül kialakult a 2–0-s végeredmény.

Gulácsi Péter a kispadról nézhette végig, ahogy csapata, a Liverpool számára nagyon csúnyán alakul a southamptoni vendégjáték. Morgan Schneiderlin már a hatodik percben megszerezte a vezetést a hazaiaknak, Rickie Lambert találatával pedig a 33. percben már 2–0-ra vezettek a „szentek". Az első félidőben 12:4 volt a lövési arány a hazaiaknak, s ez még akkor is szomorú a Liverpoolra nézve, ha Philippe Coutinho a szünet előtt nem sokkal szépített.

A második játékrészben képtelen volt egyenlíteni a vendégegyüttes, helyette Jay Rodríguez a 80. percben végleg eldöntötte a három pont sorsát.

PREMIER LEAGUE
30. FORDULÓ

Aston Villa–QPR 3–2 (Agbonlahor 45., Weimann 59., Benteke 81., ill. Jenas 23., Townsend 73.)
Southampton–Liverpool 3–1 (Schneiderlin 6., Lambert 33., J. Rodriguez 80., ill. Coutinho 45.)
Stoke–West Bromwich Albion 0–0
Swansea–Arsenal 0–2 (Monreal 74., Gervinho 90.)