Jó az öreg a háznál: Scholes góljával nyert az MU

2010.03.06. 20:32
Paul Scholes (balra) volt a mérkőzés hőse (Fotó: Reuters)
A bajnoki címvédő Manchester United 1–0-ra győzött a Wolverhampton otthonában az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 29. fordulójában. A „vörös ördögök" egyetlen gólját Paul Scholes szerezte.

Mivel az Arsenal délután 3–1-re győzött a Burnley ellen, a Manchester United a harmadik helyről várta a Wolverhampton elleni mérkőzést, ráadásul Sir Alex Ferguson nem volt könnyű helyzetben a csatársor összeállításakor.

A múlt hétvégi Ligakupa-döntőben megsérült Michael Owenről kiderült, hogy a szezonban többet már nem léphet pályára, míg a nagyszerű formában futballozó Wayne Rooney térdfájdalmai miatt ezúttal a keretben sem kapott helyet (Ferguson szerint a csatárnak sok volt, hogy a Ligakupa-döntő után az angol válogatottal is majdnem egy teljes meccset játszott a Wembley rossz minőségű gyepszőnyegén).

Így a „vörös ördögök" kezdőcsapatában Dimitar Berbatov volt az egyetlen vérbeli csatár, bár a felállás szerint a két szélsőnek, Naninak és Antonio Valenciának is segítenie kellett volna a bolgár játékost – nos, ebből, mármint a „vörös ördögök" támadófutballjából az első félidőben nem sokat láthattunk.

A vendégeknél Darron Gibson előtt adódott a legtöbb, szám szerint kettő lehetőség (egyszer estében, tíz méterről pöckölte a labdát a kapu mellé, egyszer pedig Berbatov keresztlabdáját követően kapásból lőtt kapura), míg a Wolverhampton David Jones lövésével és Stephen Ward fejesével veszélyeztetett.

A félidőben Ferguson kénytelen volt változtatni (Wes Brown sérülése után Gary Neville lett a jobbhátvéd), de a United hatékonysága nem javult – igaz, a második félidő első hat percében kis túlzással felborult a pálya (a labdabirtoklási arány ekkor 80-20 volt a vendégek javára).

A hajrához közeledve aztán megtört a jég, és a „vörös ördögök" megszerezték a vezetést Paul Scholes találatával: Nani jobb oldali beadását Mame Diouf elől még kirúgták a védők, a labda azonban a veterán középpályás elé került, aki eltolta két védő mellett, majd nyolc méterről a jobb sarokba lőtt. (A 35 éves Scholes egyébként az AC Milan elleni Bajnokok Ligája-nyolcaddöntő első meccsén is betalált, és rutinjával sokat segített a csapatnak az elmúlt hetekben – erre mondják, jó az öreg a háznál...)

A folytatásban még Diouf előtt adódott egy-két lehetőség, a Wolverhampton pedig meccslabdát hibázott (a hosszabbításban Sam Vokes hat méterről a léc fölé bombázott), de az eredmény már nem változott: a Manchester United szenvedve bár, de hozta a kötelezőt, legyőzte az újoncot, és a sikerrel élre állt a bajnokságban – igaz, a Chelsea egy mérkőzéssel kevesebbet játszott.