Felkészülés: Alisson debütált, a Liverpool kiütötte a Napolit

2018.08.04. 20:54
Mohamed Szalah is betalált a Napolinak (Fotó: AFP)
A Manchester United elleni 4–1 után ezúttal ötöt lőtt a Liverpool, amely a Napolit ütötte ki 5–0-ra a két csapat szombati felkészülési mérkőzésén.

Először lépett pályára a „vörösök” mezében a Romától szerződtetett Alisson, aki rögtön a kezdőcsapatban kapott helyet, s már a meccs elején megmutatta, hogy nem csupán a védések terén várhatnak tőle sokat a Liverpool drukkerei: az angol kapus nagyszerűen indította Mohamed Szalahot, és bár az egyiptomi nem tudott helyzetet kialakítani, az angol csapat visszaszerezte a labdát, amit végül James Milner bombázott a kapuba, elindítva a gólesőt.

Öt perccel később megduplázta előnyét az angol együttes, amely a második félidőben még hármat berámolt a Napolinak – a kettő között ráadásul volt egy (tévesen) meg nem adott Roberto Firmino-gól. A csapat formája biztató a West Ham elleni szezonrajt előtt, a jövő heti bajnokiig még egy felkészülési mérkőzés vár Jürgen Klopp együttesére, a szintén olasz Torino ellen.