FA-kupa: történelmi Arsenal-gála, Welbeck-dupla, Walcott-tripla

2017.01.28. 20:21
Theo Walcott mesterhármasig jutott a Southampton otthonában (Fotó: AFP)
Az angol labdarúgó FA-kupa 4. fordulójában az Arsenal a triplázó Theo Walcott és a duplázó Danny Welbeck vezérletével 5–0-ra kiütötte idegenben a Southamptont.

Parádésan kezdett az Arsenal, az első negyedóra végén Welbeck Lucas Pérez finom passza után lőtt a kapus felett a hálóba, a labda a lécről pattant a gólvonal mögé (0–1).

A félidő derekán már kettővel ment a vendégcsapat, Welbeck kapott nagyszerű indítást Oxlade-Chamberlaintől, s bár eltörte a labdát, az így pont átment Lewis lába között, becsorgott a kapuba (0–2).

Welbeck az első FA-kupa-dupláját szerezte pályafutása során.

Ezt követően kezdett éledezni a Southampton, előbb Long lövését kellett a bal felső elől kipiszkálnia Ospinának, majd Höjbjerg 20 méteres szabadrúgása az oldalhálóban kötött ki.

A kimaradó lehetőségeket megbüntette az Arsenal: Welbeck centerezése után Walcott előzte meg McQueent, így a szünetre háromgólos előnnyel vonulhatott a vendégcsapat (0–3).

A második félidő feléhez érve tovább növelték előnyüket az „ágyúsok”, Walcott ezúttal Sánchez visszagurítása után volt eredményes (0–4).

A hajrában pedig a mesterhármas is összejött Walcottnak, az Arsenal így végül 5–0-ra kiütötte a hét közben a Ligakupa döntőjébe bejutó Southamptont.

Az Arsenal sorozatban a hatodik idegenbeli FA-kupa-meccsét nyerte meg, erre először volt képes története során.