C. Jones csodagóljával verte meg a tartalékos Pool az Evertont

2020.01.05. 16:55
Ezek a fiatalok... (Fotó: AFP)
Az angol labdarúgó FA-kupában városi derbit rendeztek Liverpoolban, és a roppant tartalékos Liverpool 1–0-ra góllal legyőzte a legjobb csapatával kiálló Evertont.

ANGOL FA-KUPA
A LEGJOBB 32 KÖZÉ JUTÁSÉRT

Liverpool–Everton 1–0 (C. Jones 71.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Carlo Ancelotti, az Everton nemrégiben kinevezett menedzsere nem mulasztotta el feleleveníteni a Liverpool elleni város derbi előtt, hogy ülhetne éppen a másik kispadon is, elvégre 2015-ben csak szoros küzdelemben előzte meg őt Jürgen Klopp az állásért folyó „harcban”.

A találkozót ő vette komolyabban, hiszen a legjobb tizenegyét küldte a pályára, ellenben a német mester a zsúfolt menetrend és a sok sérült miatt „a Liverpool B és a Liverpool C vegyes csapatát” nevezte: a 16 esztendős Harvey Elliott mellett kezdőként futott ki Neco Williams (18), Nathaniel Phillips (22), Curtis Jones (18), Pedro Chirivella (22) és a minap leigazolt Minamino Takumi (24) is. Legutóbb kilenc éve fordult elő, hogy három tinédzser, azaz tizenéves játékos is kezdett a Liverpoolban!

Bemutatkozott Minamino is (Fotó: AFP)

A csapat nagy öregje James Milner volt, egészen a hetedik percig, amíg le nem sérült, az abszolút debütáns, 19 esztendős Yasser Larouci váltotta fel. Több veszélyes Adam Lallana-lövés mellett volt egy ziccere is a hazaiaknak az első félidőben, de Divock Origi próbálkozását elérte a jobb alsó sarok előtt Jordan Pickford. A hazai kapus, Adrián kétszer is nagyot védett, igaz, Mason Holgate és Richarlison is lőhetett volna pontosabban.

Adrián jó kapus, mert szerencséje is volt, mellényúlt ugyanis Gylfi Sigurdsson szögletének, de Yerry Mina fejese jócskán elkerülte a hazai kaput.

A második félidő elején szép lassan rájöttünk, hogy Klopp nem feladta a mérkőzést, hanem megmutatta a második és a harmadik vonallal, hogy borzalmasan „éhesen”, lelkesen és fegyelmezetten tudnak futballozni. Az Everton játékosainak egyre rosszabbul esett a kemény ellentámadások és letámadások sorozata, Ancelotti is egyre idegesebben szaladgált a kispadja előtt, már a mérkőzés közben megszülettek az első mémek a felvont szemöldöke miatt, egyesek szerint ekkor jött rá, hogy Elliott még csak 16...

Fél óra volt még hátra, amikor Ancelotti beküldte a pályára a Fabian Delph, Moise Kean kettőst, 3–5–2 helyett átálltak 4–4–2-re, de ettől sem lett jobb a vendégcsapat, sőt az egyre jobban belelendülő Curtis Jones gyönyörű góljával a Liverpool szerezte meg a vezetést. 1–0

A hajrában Bernard beállásával már három csatárral rohamozott az Everton, pontosabban sokszor csak rohamozott volna, mert a végén eldugták a vendégek elől a labdát a vörös mezes fiatalok, akik megmutatták az oroszlánkörmeiket ezzel a győzelemmel.

Valamit nagyon jó csinálnak a Liverpoolnál.