FA-kupa: könnyedén jutott tovább a Leicester és a Man. City

2020.01.04. 20:53
Phil Foden lett a meccs embere (Fotó: AFP)
Az FA-kupa esti mérkőzésein nem hibáztak a nagy csapatok – a Manchester City és a Leicester City is könnyedén továbblépett alsóbb osztályú ellenfele ellen. A szintén élvonalbeli Bournemouth parádézott, míg a Portsmouth megnyerte a harmadik vonalasok csatáját. Az este slágermeccsén nem született döntés, így ismétlés következik.

A szombati FA-kupa meccsdömpinget öt esti találkozó zárta, melyeken összesen 5 Premier League-ben szereplő csapat lépett pályára. A Bournemouth hazai pályán gyorsan előnybe került másodosztályú ellenfelével szemben, majd erre további három gólt rúgott, így könnyedén továbblépett (4–0).

A Fleetwood–Portsmouth összecsapáson két harmadosztályú együttes feszült egymásnak. Az első félidőben még csak ziccerig, a második játékrészben már két gólig is eljutott a vendégcsapat, amire csak egyszer érkezett válasz, így a Portsmouth jutott a legjobb 32 közé (1–2).

Az élvonalban brillírozó Leicester City a 2013-as FA-kupa győztes Wigant fogadta. A „rókák” már az első félidőben magabiztos előnyhöz jutottak, bár ebben a vendégcsapat is jócskán szerepet játszott. A hazaiak előbb Tom Pearce öngólja révén kerültek előnybe a 19. percben, majd a félidő végén Harvey Barnes is betalált egy kontra után, mellyel a végeredmény is kialakult (2–0).

Negyedosztályú együttes ellen lépett pályára otthon a címvédő Manchester City, Pep Guardiola fiainak pedig nem esett nehezükre elintézni jóval gyengébb ellenfelüket. Előbb a sérülésből visszatérő Olekszandr Zincsenko talált be, majd Sergio Agüero és a 17 éves Harwood-Bellis, valamint Phil Foden is beköszönt, igaz eközben a Port Vale is gólt szerzett Tom Pope révén (4–1).

A nap slágermeccsét a PL-tabella első felében tanyázó Manchester United, Wolverhampton páros játszotta. Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, mindkét együttes próbálkozott, ám gól nem született. Ezt a csendet a csereként beálló Marcus Rashford szakíthatta volna meg, ám lövése után a labda a kapufáról kifelé pattant. A folytatásban a Wolves egyszer betalált, ám a játékvezető érvénytelenítette a gólt, így 0–0 után ismétlés következik, Manchesterben (0–0).