FA-kupa: kiütéses győzelemmel ment tovább a Man. City

2019.01.06. 17:01
Nem kegyelmeztek Pep Guardioláék (Fotó: AFP)
A Manchester City hazai pályán 7–0-ra legyőzte az angol labdarúgó-másodosztályban szereplő Rotherham Unitedet az FA-kupa 3. fordulójában, így bejutott a legjobb 32 csapat közé a sorozatban.

Jól kezdték a mérkőzést az egyáltalán nem tartalékosan felálló manchesteriek, és már a 12. percben megszerezték a vezetést Raheem Sterling révén, aki a sérülésből visszatérő Kevin De Bruyne remek ütempassza után talált be (1–0). A 43. percben megduplázta az előnyét a City, Ilkay Gündogan íveléséből a 18 éves Phil Foden volt eredményes (2–0). A szünet előtt még egy gól született, Kyle Walker lapos beadása a vendégek védője, Semi Ajayi balszerencsés labdaérintése után került a kapuba (3–0).

A második játékrészben is folytatódott a City-dominancia és az 53. percben Sterling a gólja után egy gólpasszt is kiosztott, Gabriel Jesus volt eredményes (4–0). A hajrában Rijad Mahrez, Nicolás Otamendi és Leroy Sané is betalált, ezzel beállítva a 7–0-s végeredményt, amivel a Manchester City bejutott a legjobb 32 közé az FA-kupában.

A többi meccsen a két első osztályú gárda közül a Watford a hatodosztályú Woking otthonában győzedelmeskedett, míg a Fulham a negyedik vonalbeli Oldham Athletic ellen hazai pályán szenvedett vereséget.

FA-KUPA
A 32 KÖZÉ JUTÁSÉRT

Millwall (II.)–Hull City (II.) 2–1 (Ferguson 82., 85., ill. Toral 52.)
Preston North End (II.)–Doncaster Rovers (III.) 1–3 (A. Hughes 56., ill. Marquis 5., Th. Anderson 72., Wilks 87.)
Fulham–Oldham Athletic (IV.) 1–2 (Odoi 52., ill. Surridge 76. – 11-esből, Lang 88.)
Manchester City–Rotherham United (II.) 7–0 (Sterling 12., Foden 43., Ajayi 46. – öngól, G. Jesus 53., Mahrez 73., Otamendi 78., Sané 85.)
Woking (VI.)–Watford 0–2 (W. Hughes 13., Deeney 75.)
Queens Park Rangers (II.)–Leeds United (II.) 2–1 (Oteh 23. – 11-esből, Bidwell 75., ill. Halme 25.)
Sheffield United (II.)–Barnet (V.) 0–1 (Coulthirst 21. – 11-esből)

Később
Newport County (IV.)–Leicester City 2–1 (Matt 10., Amond 85. – 11-esből, ill. Ghazzal 82.)