Most sem ment Mourinhóéknak a Chelsea otthonában, kiesett a címvédő

2017.03.13. 20:40
Nem Paul Pogba, N'Golo Kanté döntötte el a rangadót (Fotó: AFP)
Hazai pályán 1–0-ra legyőzte a Chelsea együttese a Manchester Unitedet, ezzel a londoni csapat jutott a legjobb négy közé a FA-kupában, a Tottenham, az Arsenal és a Manchester City mellé.

ANGOL FA-KUPA
NEGYEDDÖNTŐ

Chelsea–Manchester United 1–0 (0–0)
London
, Stamford Bridge, 40.801 néző. V: Oliver
Chelsea:
Courtois – Azpilicueta, David Luiz, Cahill – Moses (Zouma, 88.), Kanté, Matics, Alonso – Willian (Fabregas, 81.), Diego Costa (Batshuayi, 94.), E. Hazard. Menedzser: Antonio Conte
Manchester United: De Gea – Rojo, Ph. Jones, Smalling – Valencia, A. Herrera, P. Pogba, Darmian – Mhitarjan (Fellaini, 37.), Rashford, A. Young (Lingard, 82.). Menedzser: José Mourinho
Gólszerző: Kanté 51.
Kiállítva:
A. Herrera (35., Manchester United)

„Hogy mi lepett meg leginkább Angliában? Az, hogy az FA-kupa sokkal fontosabb az emberek számára, mint maga a bajnokság” – nyilatkozta egyszer Jürgen Klinsmann, és éppen egy ilyen remek támadóra lett volna szüksége a Chelsea-hez látogató Manchester Unitednek, ahonnan Wayne Rooney, Anthony Martial és James Wilson sérülés, Zlatan Ibrahimovic pedig eltiltás miatt nem vehetett részt a rangadón.

Amely természetesen elképesztően feszült hangulatban telt, már csak az egykori sikerei helyszínére visszatérő José Mourinho miatt is, a portugál ugyanis alaposan felspannolta beosztottjait – Ander Herrerát talán túlságosan is, mert a középpályás az első félidőben kiállíttatta magát.

A szünetig két nagyobb helyzetet alakított ki a Chelsea, de egyáltalán nem hozott magas színvonalat az első játékrész.

A pihenőt követően viszonylag hamar betalált N'Golo Kanté (1–0), ezzel nagyot lépett a továbbjutás felé a londoni csapat. Ugyan a mérkőzésre összedrótozott Marcus Rashford majdnem egyenlített, de ment előre a második, döntő találatért a Chelsea – ezt ugyan nem érte el, ám így is továbbjutott.

Ismét felsült a Stamfordon José Mourinho, sorozatban 13. alkalommal nyert odahaza a Chelsea Antonio Conte kezei alatt, a Chelsea pedig egymás után tizenkettedszer nem kapott ki az MU-tól.

A döntőbe jutásért Chelsea–Tottenham, illetve Arsenal–Manchester City párharcokat rendeznek.

KORÁBBAN

Tottenham Hotspur–Millwall (III.) 6–0 (Eriksen 31., Szon 41., 54., 92., Alli 72., Janssen 80.)
Arsenal–Lincoln City (V.) 5–0 (Walcott 45+1., Giroud 53., Waterfall 57. – öngól, A. Sánchez 72., A. Ramsey 75.)
Middlesbrough–Manchester City 0–2
(D. Silva 3., Agüero 67.)

Három londoni csapat a legjobb négy között, ez FA-kupa-rekord.

95. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

94. perc
Costa lebiceg, mindene fáj, Michy Batsuhayi váltja.

Négy perc a ráadás.

90. perc
Egy jobblábas, 15 méteres Fabregas-lövés a végére, védi a bal alsó előtt a ledőlő De Gea.

88. perc Kurt Zouma váltja Mosest.

87. perc Diego Costa
is kap egy sárgát a végére, odacsúszott Jones-nak. Közben Mosest kell ápolni.

85. perc Pogba előáll egy rossz lövéssel, majd Rojo ment nagyot Alonso balos beadása után, Costa elől.

82. perc Youngot a másik oldalon Jesse Lingard váltja.

Conte alatt 16 hazai meccséből csak egyet bukott el a csapat, a Pool ellen, de zsinórban 12-szer nyert.

81. perc Cesc Fabregas a pályán, Willian helyén.

80. perc Ashley Young odarúg Mosesnek, sárga.

75. perc Willian jobb oldali beadásáról éppen csak lemarad a kapu torkában a bevetődő Costa.

A Chelsea utoljára 1966-ban ütötte ki a sorozat címvédőjét, akkor a Liverpoolt.

73. perc Willian lő jobbal a 16-os jobb sarka elől a rövid felső felé, de figyel De Gea.

71. perc
Willian megindul a balon, szereli a jobb sarok előtt Jones.

67. perc
Sípszó után Costa emelget, Rojo meg nagyot lök rajta.

65. perc
Cahill jobbal alaposan elvéti a kaput, jó 26-ról.

62. perc
Kanté és Willian remek összjátéka végén utóbbi teker a 16-os elől a bal sarok mellé, majd Rojo szereli becsúszva az ötös bal sarka előtt Costát, szabályosan.

60. perc
Costa balról a túlsó sarok mellé ível, Willian visszapassza rossz azonban. A brazil a szögletnél Costát keresi, aki az ötös rövid sarka és Darmian elől a kapu rövid sarka elé fejel.

A Chelsea az idényben 13. gólját szerezte a 16-oson kívül, egy PL-es csapat sem jutott el ilyen messze.

59. perc HELYZET! Rashford megforgatja jobbra és balra is Cahillt, aztán ballal lő tízről, de a balra elmozduló kapus védeni tud. Lábbal.

56. perc Azpilicueta újabb lövése a nézőké.

Konté két gólt lőtt a Chelsea színeiben: mindkettőt az MU ellen.

Előtte volt azért két próbálkozás, Maticsét blokkolta Fellaini, Willian beadását meg a kapu mellé mérte Azpilicueta.

51. PERC GÓLLAL! Willian balról érkező passzát N'GOLO KANTÉ 22-ről jobbal a jobb alsóba lövi, nagy erővel, a kapus nem foghatta. 1–0!

46. PERC FOLYTATJUK!

Összesen 12-szer találkoztak a felek az FA-kupában, az MU nyolcszor örülhetett a párharc végén.

Megmentő? Rashford hat FA-kupa-meccsén négyszer is eredményes volt.

A Chelsea sorozatban 12. alkalommal sem kap ki az MU-tól?

Az MU utóbbi 3 piros lapjából 2 Herrera nevéhez fűződik.

45. PERC SZÉP LASSAN ELCSORDOGÁLT A MECCS AZ ELSŐ FÉLIDŐ VÉGÉIG.

Az MU legutóbbi 9 Chelsea elleni meccsén összesen 3 gólt lőtt, egynél többet soha. Ellenben Mou a kupa ezen szakaszából még soha nem zúgott ki, a United 12 ilyen körből 10-szer nyert.

Az FA-kupa ezen szakaszában hatszor csaptak össze a felek, a Chelsea kétszer lépett tovább.

40. perc Valencia nagyot rúg a jobbon Alonsóba, Costa magánkívüli állapotban reklamál a tartalék játékvezetőnél, majd összevész Mourinhóval. Kap is egy szóbeli figyelmeztetést.

40. perc
Kanté lő Rojo mellől nem sokkal a léc fölé 20-ról, De Gea biztosított.

38. perc
Costa sunyin meglöki könyökkel De Geát, járt volna a sárga az éknek. Nem véltünk volna ilyen gonoszságot a spanyol-braziltól...

37. perc Marouane Fellaini lép pályára, Mhitarjan jön le.

35. PERC MICSODA BUTASÁG! ANDER HERRERA megkapja második sárgáját, a szabadrúgás után a balon teljesen fölöslegesen odarúg hátulról Hazardnak.

34. perc Jones ellöki Hazardot arcánál fogva, sárga nincs.

Conte a Juvéval sikert sikerre halmozott, de hazai kupát nem nyert. Kárpótlás?

30. perc Matics passzát az ötös bal oldala elől a rövid felső mellé postázza Hazard.

27. perc
Rashford bal oldali beadása Courtois-csemege.

24. perc
Rashford és Young akciózik a balon, de nincs középen unitedes érkező.

Mou korábban csak egyszer kapott négy gólt Angliában, akkor a Tottenham behúzta az ötödiket is. Csak egy csata volt e két mester között az őszi derbi előtt, 2009-ben, amikor Mou Interje egy egyre végzett Conte Atalantájával. Pontosabban e két mester csapata között, mert akkor mindketten a lelátón voltak, eltiltás miatt.

20. perc Ander Herrera
kap sárgát Hazard bodicsekeléséért.

18. perc Willian beadását Costa a léc fölé fejeli, jócskán.

16. perc HOPP!
Hazard bedob két jó cselt Rojo és Smalling nagy bánatára, majd az ötös jobb sarka elől a túlsó alsó elé lő, Darmian becsúszva tulajdonképpen nagyot mentett. A szögletet a Rojót lebirkózó Cahill az ötösről a jobb alsó felé lövi, de De Gea hatalmasat véd!

A nagy Mou utoljára 2007-ben jutott el e kupa elődöntőjébe, akkor éppen az MU-t verte a fináléban.

14. perc A szabadrúgást elvariálja a sértett és Luiz, majd Willian passza után Kanté lő jobbal 22-ről Darmianba.

13. perc
Matteo Darmian odacsúszik Williannak, röppen az első sárga? Nem, megússza a talján.

11. perc Rashford szereli becsúszva a 16-os előtt Cahillt, visszagurít Mhitarjannak, aki ballal 24-ről nem sokkal lő a bal alsó mellé. Courtois vetődve biztosított.

Hatalmas iram, helyzet nélkül. A szabálytalanságok száma számos, ellenben.

3. perc
Rojo hátul is aktív, nagyot rúg Costába.

1. perc
Mhitarjan jobb oldali szögletét az ötös elől a léc fölé fejeli Rojo.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta kékben, a vendégek vörös mezben és fehér nadrágban.

A Chelsea védelme persze valóban remekül teljesít, de azért ne feledjük, a bajnokságban csak a Liverpool szerzett több gólt nála, így az ellenfelek kapuja előtt sem gyengélkedik.

Conte egyébként azt mondta, őt nem érdekli a pszichológiai hadviselés. Eddigi csapatainál is szenvedéllyel végezte a munkáját, ezt a szenvedélyt akarja átadni játékosaiknak, segítőinek és időnként a szurkolóknak is, ez most sem lesz másképp.

„Nem lep meg, hogy sikeresen szerepelnek, az lepett meg, hogyan játszanak – mondta a United menedzsere, akit többször kritizáltak, hogy a Chelsea-vel sokszor túl defenzív volt. – Azt hittem, a szurkolók más futballra vágynak. A Chelsea jól védekezik, és több olyan játékosa van, akivel fantasztikus ellentámadásokat lehet vezetni. Nem vágyom revansra, tudom, az emberek nem felejtették el, amit a klubért tettem.”

Azon a találkozón a fővárosiakat irányító Antonio Conte megpróbálta hergelni a kissé csendes hazai közönséget, Mourinho szerint viszont ezt azért csinálta, hogy megalázza őt. A mérkőzés előtt a portugál odaszúrt volt csapatának.

Újabb érzelmes visszatérésre készül José Mourinho, aki a Manchester United menedzsereként lép pályára korábbi csapata, a Chelsea otthonában az FA-kupában. A portugál számára persze nem a nosztalgia lesz a középpontban, hiszen a bajnokság listavezetője ellen mérheti le, hol tart a csapata, no meg nyilván visszavágna a súlyos vereségért.

Egymás elleni mérkőzések a közelmúltból, jegyzőkönyvekkel itt!

A PL-ben az MU 17-szer bukott el a Chelsea ellen, ez a manchesteriek negatív PL-rekordja.

A Chelsea 11 bajnoki meccs óta veretlen az MU-val szemben, igaz, ötször ikszeltek egymással.

Egy kis örökmérleg! 170 találkozó, 70 MU-s és 50 Chelsea-sikerrel, 275, ill. 214 rúgott góllal.

Eltiltott: Zlatan Ibrahimovic.

A hazaiaktól Todd Kane sérült, a vendégektől Wayne Rooney, Anthony Martial, Bastian Schweinsteiger és James Wilson maródi.

A Manchester United a 11. forduló óta a hatodik helyen áll a Premier League-ben, amelyben legutóbb éppen a listavezető Chelsea vendégeként kapott ki (4–0).

A londoni együttes a mérkőzést felvezető cikkében az alábbiakat írta le az MU-ról. „Hétfői kupaellenfelünknek októberig nyúlik vissza a bajnoki veretlenségi szériája, ami a hatodik helyről a hatodikra repítette őket” – olvasható a Chelsea hivatalos honlapján.

A Chelsea a hivatalos honlapján óriásit trollkodott ellenfelével, a Manchester Uniteddel, amellyel az FA-kupa negyeddöntőjében csap össze.

Conte a nyilatkozata végén azért kicsit odaszúrt Mourinhónak, s úgy fogalmazott: „Ha engem kérdeznek, akkor nem ezekkel az »elmejátékokkal«, trükkökkel lehet megnyerni a mérkőzéseket.”

„Tudatosan játszik a csapat, ezt mutatja a teljesítményünk is. Nagyon kemény meccs vár ránk egy rendkívül erős együttes ellen. A legfontosabb, hogy a játékosaim kellően koncentráltak legyenek a találkozóra.”

„Októberben is nagyszerű volt az MU, akárcsak most. Mourinho együttesének, valamint a másik manchesteri csapatnak, a Citynek van a legerősebb kerete az angol bajnokságban, ez kétségtelen – mondta a Chelsea olasz menedzsere. – Nagyszerű játékosai vannak az MU-nak, igazán kemény összecsapás lesz a hétfői. Mi viszont most könnyebb helyzetben vagyunk, mint a szezon elején, hisz március van, s még mindig vezetjük a bajnokságot, ez megnyugvást jelent.”

Antonio Conte, a Chelsea menedzsere úgy véli, a rivális Manchester Unitednek (és a Manchester Citynek) van a legerősebb kerete a PL-ben.

A billentyűknél: B. J.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A CHELSEA–MANCHESTER UNITED FA-KUPA-NEGYEDDÖNTŐ ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!