FA-kupa: Barkley góljával győzött a Chelsea a Leicester otthonában

D. Á.D. Á.
2020.06.28. 18:51
Barkley gólja elég volt a Chelsea-nek ahhoz, hogy bejusson az elődöntőbe (Fotó: AFP)
Az angol FA-kupa negyeddöntőjében a Chelsea 1–0-ra győzött a Leicester City otthonában, ezzel ott lesz az elődöntőben.

Az első félidőben ugyan mindkét csapatnak megvoltak a lehetőségei, ám egyik gárda sem tudott gól szerezni. A fordulás után kezdtek felpörögni az események. Az 55. percben Tammy Abraham lőtt a kapuba, azonban a partjelző azonnal jelezte, hogy lesről született a találat.

Nem kellett sokáig bosszankodnia a Chelsea-nek a meg nem adott gól után: a 63. percben Willian a jobb oldalról mértani pontossággal adott be, Ross Barkley nagyszerűen érkezett, s kapásból lőtt a kapuba. Schmeichel hiába vetődött, nem ért le időben (0–1).

Hiába volt még rengeteg ideje a Leicesternek, Brendan Rodgers csapata nem tudta feltörni a Chelsea védelmét, így a londoniak ünnepelhették a győzelmet és az elődöntőbe jutást.

A Chelsea mellett a Manchester United és az Arsenal is ott lesz a legjobb négy között – előbbi a Norwich City, utóbbi a Sheffield United ellen győzött drámai körülmények között.

ANGOL FA-KUPA
NEGYEDDÖNTŐ

Newcastle United–Manchester City 0–1 (De Bruyne 37. – 11-esből, Sterling 68.)
Sheffield United–Arsenal 1–2
(McGoldrick 87., ill. N. Pépé 25. – 11-esből, Dani Ceballos 91.)
Leicester City–Chelsea 0–1 (Barkley 63.)
Norwich City–Manchester United 1–2 – hosszabbítás után (Cantwell 75., ill. Ighalo 51., Maguire 118.