FA-kupa: a Man. Utd esélyt sem adott Wigannek – videó

2017.01.29. 18:56
A Manchester United könnyedén nyert a Wigan ellen (Fotó: AFP)
A Manchester United labdarúgócsapata 4–0-ra nyert hazai pályán a másodosztályú Wigan Athletic ellen az FA-kupa 4. fordulójában.

A Manchester United két kupasikert is ünnepelhetett a héten. Előbb csütörtökön a Hull Cityt kiejtve bejutott a Ligakupa fináléjába, majd vasárnap könnyedén legyőzte a másodosztályú Wigant.

Az Old Traffordon rendezett mérkőzésen a nagy mezőnyfölényben futballozó „vörös ördögök” a 43. percben szereztek vezetést, miután Bastian Schweinsteiger beadását Marouane Fellaini fejelte a vendégek kapujába.

A második félidőben az MU Chris Smalling közeli fejesével tovább növelte az előnyt az 57. percben, majd Henrih Mhitarjan értékesített egy ziccert a 71. percben. A végeredményt Schweinsteiger állította be a 81. percben egy látványos mozdulatot követően.

A nap másik három délutáni mérkőzésén az ötödosztályú Sutton óriási meglepetésre kiejtette a második vonalbeli Leeds Unitedet egy 1–0-s hazai sikerrel, a Hull a szintén Championshipben szereplő Fulhamtől kapott ki 4–1-re, míg a Millwall az élvonalbeli Watfordot búcsúztatta (1–0).

ANGOL FA-KUPA
4. FORDULÓ

Manchester United–Wigan Athletic (II.) 4–0
Sutton United (V.)
–Leeds United (II.) 1–0
KÉSŐBB
02.08., 20.45: Leicester City–Derby County (II.) – újrajátszás, az első mérkőzésen 2–2