FA-kupa: a Man. City sima sikerrel jutott be az elődöntőbe

H. K.H. K.
2020.06.28. 21:21
Simán nyert a Manchester City, és bejutott az elődöntőbe (Fotó: AFP)
A Manchester City könnyedén, 2–0-ra legyőzte a Newcastle Unitedet a labdarúgó angol FA-kupa negyeddöntőjében, ezzel bejutott a sorozat elődöntőjébe.

Pep Guardiola komolyan vette az összecsapást, amit jól mutat, hogy a Manchester City a Bravo – Walker, Otamendi, Laporte, B. Mendy – De Bruyne, Gündogan, D. Silva – Mahrez, Gabriel Jesus, Sterling tizeneggyel kezdett.

A City hamar a saját kapujához szegezte a Newcastle-t, az első húsz percben Sterlingnek és Mahreznek is megvolt a lehetősége a gólszerzésre, de a folytatásban is nagyon nyomtak a vendégek – a 36. percben Gabriel Jesus esett el egy beadásnál, a játékvezető büntetőt ítélt, amit Kevin De Bruyne magabiztosan értékesített (1–0).

A belga klasszisnak klubszinten ez volt karrierje 100. találata.

A 68. percben Sterling kettőre növelte a City előnyét, az angol válogatott szélső 20 méterről tekert a bal alsó sarokba.

Az állás a folytatásban már nem változott, a Manchester City 2–0-val búcsúztatta a Newcastle-t az FA-kupából. Sikerével bejutott az elődöntőbe, s az Arsenallal csap össze.

ANGOL FA-KUPA
NEGYEDDÖNTŐ

Newcastle United–Manchester City 0–2 (De Bruyne 37. – 11-esből, Sterling 68.)
KORÁBBAN
Sheffield United–Arsenal 1–2
(McGoldrick 87., ill. N. Pépé 25. – 11-esből, Dani Ceballos 91.)
Leicester City–Chelsea 0–1 (Barkley 63.)
SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Norwich City–Manchester United 1–2 – hosszabbítás után (Cantwell 75., ill. Ighalo 51., Maguire 118.)