FA-kupa: a Chelsea kiejtette Balogh Norbert klubját

B. L.B. L.
2020.01.25. 20:24
A Chelsea kiejtette a Hull Cityt az FA-kupából (Fotó: AFP)
A Chelsea bejutott az angol labdarúgó FA-kupa nyolcaddöntőjébe, mivel a 16 közé jutásért vívott párharcban idegenben 2–1-re legyőzte a sérülésből lábadozó Balogh Norbertet nélkülöző másodosztályú Hull Cityt.

Az élvonalbeli „kékek” már a 6. percben megszerezték a vezetést, a hazai védők nem tudtak tisztázni, a labda Batshuayi elé került, az ő lövése pedig a védőkön megpattanva a kapuban kötött ki (0–1).

A belga támadó 18 kupameccsen 18 gólban vállalt szerepet Angliában – 15 gól és három assziszt formájában.

Maradt aktívabb a vendégcsapat, de Mount és Azpilicueta egy-egy lövése után maradt az egygólos differencia a szünetre.

A fordulást követően hiába éledezett a házigazda, Herbie Kane szabadrúgása, majd Bowen távoli lövése után sem született gól, a túloldalon viszont Barkley pontrúgása után Tomori közelről már megszerezte a meccs második gólját (0–2).

Pedro végleg lezárhatta volna a továbbjutás kérdését, de centiket tévedett, mire jött a hazai gól, Grosicki szabadrúgása a sorfalon megpattantva kiszolgáltatott helyzetbe hozta Caballerót (1–2).

Az egyenlítés azonban már nem jött össze, sőt a vendégek részéről Gilmour újabb gólt szerezhetett volna, de a Chelsea enélkül is továbbjutott.

Frank Lampard nem jó előjel a Hull City számára, az előző hat meccsen a Chelsea és a Manchester City játékosaként, valamint a Derby County és a Chelsea menedzsereként is győzött a „tigrisek” ellen.

14.00:
Manchester City–Fulham (II.) (Tv:Spíler1)
16.00: Tranmere Rovers–Manchester United
18.00:Shrewsbury (III.)–Liverpool (Tv:Spíler1)

HÉTFŐN JÁTSSZÁK
21.00:
Bournemouth–Arsenal
A győztesek továbbjutnak, döntetlen esetén ellentétes pályaválasztással ismét összecsapnak a felek.