Chicharito duplával ünnepelte Gary Neville 600. MU-meccsét

2010.10.24. 16:39
Az első gól: kapuban Hernández furcsa, de bravúros fejese (Fotó: Reuters)
A Manchester United 2–1-es győzelmet aratott a Stoke City otthonában az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 9. fordulójában. A mérkőzés hőse a United két gólt szerző mexikói csatára, Javier „Chicharito” Hernández volt.

Gary Neville 600. Manchester United-mérkőzését jegyezhette fel, és a jubileumot igen mozgalmas első félidővel ünnepelte meg: a 35. percben veszélyes játék miatt kapott egy sárga lapot, majd a 42. percben Etherington felrúgása után rendkívül szerencsésnek mondhatta magát, hogy megúszta a második sárgát, így a pirosat. Lehet, hogy Andre Mariner játékvezető is ünnepi hangulatba került?

Mindenesetre az MU tizenegy emberrel és gólelőnyben zárta az első 45 percet: az előbbinek az okát már olvashatták, jöjjön az utóbbié: a 27. percben Nani szöglet után adott középre, Nemanja Vidics visszafejelte a labdát a hosszúról, „Chicharito” Hernández pedig a kapunak háttal állva, fejjel találta meg a hálóba vezető utat.

MANCHESTERI HATSZÁZASOK KLUBJA
1. Ryan Giggs              847 mérkőzés
2. Bobby Charlton 758
3. Bill Foulkes 688
4. Paul Scholes 653
5. Gary Neville 600

A szünet előtt még Patrice Evrának volt egy lehetősége, de a francia kapu fölé bólintott – a United 1–0-ra vezetett az egyik legkellemetlenebb stílusú csapat vendégeként.

A második félidő során úgy tűnt, hogy az MU simán megtartja az előnyt – a Stoke támadójátéka éppenséggel nem sziporkázott az ötletektől, ráadásul egy United-kontra után Chicharito majdnem megszerezte a másodikat.

Épp ezért volt derült égből villámcsapás, hogy a 81. percben kiegyenlített a City: Paul Scholes eladott labdáját Jones szerezte meg, majd Gudjohnsennek passzolt. Az izlandi Tuncayhoz továbbított, a török légiós pedig parádés lövéssel köszönt be a tizenhatoson kívülről Van der Sarnak – 1–1!

A hazai öröm mindössze öt percig tartott: Berbatov jobbról nyesett középre, Scholes csúsztatott, az előrehúzódó Evra középre lőtt labdájára megint Chicharito érkezett, aki közelről eldöntötte a mérkőzést. A Stoke támadott, de hiába (pedig még Sörensen is előrehúzódott egy szögletnél), Naninak is volt egy helyzete, de Sörensen védett, így a Manchester United 2–1-re nyert, és fontos három pontot szerzett – köszönhetően elsősorban a kaput nagyon érző mexikói légiósának.

Szép ajándék Gary Neville-nek, csakúgy, mint Sir Alex Fergusonnak – a menedzser 800. győzelmét ünnepelhette a „vörös ördögök” kispadján.

TORRES DÖNTÖTT, GYŐZÖTT A LIVERPOOL

Hazai pályán 2–1-es győzelmet aratott a Liverpool a Blackburn Rovers ellen az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 9. fordulójában.

Az első félidőben a bajnokságban nagyon botladozó hazaiak mindent bedobtak, csakhogy nem bírtak a remek védések sorát bemutató Paul Robinsonnal, az önfeláldozó Rovers-védőkkel, no meg szerencséjük sem volt.

Ami nem jött össze számos helyzetből az első félidőben, összejött a második elején: Steven Gerrard beadását Szotiriosz Kirjakosz bólintotta a hálóba Jones kis segítségével. A Blackburn három perc múlva El-Hadji Diouf lövése után Carragher szerencsétlen öngóljával egyenlített, de nem örülhetett ennek sokáig: az 54. percben Joe Cole kiváló beadását Fernando Torres továbbította a hálóba.

A Roversnek volt egyenlítési lehetősége Pedersen révén, a Liverpool is megszerezhette volna a harmadikat a fejeseivel rendszeresen veszélyeztető Kirjakosz bólintásával, de maradt a 2–1 – a Pool megszakította rossz szériáját.