Az Arsenal szerencsés ponthoz jutott a Southampton vendégeként

2013.01.01. 20:39
Kiegyenlített mérkőzésen az Arsenal még az egy pontnak is örülhetett (Fotó: Reuters)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 21. fordulójában az Arsenal csak egy pontot szerzett az arra teljes mértékben rászolgáló Southampton vendégeként. A találkozóról mindent elmond, hogy a fővárosiak legjobbja a kapusuk, Wojciech Szczesny volt, egyenlítő találatuk öngólból született, és a végén még ők lélegezhettek fel a hármas sípszó hallatán.

Egyszerű, de tiszta – más szóval, egyszerűen tiszta – eszközökkel védekezett a kapuja elé betömörülő házigazda, a dolgát becsülettel, ám kissé kiismerhetően, sematikusan tévő Arsenal nehezen találta meg a rést a pajzson. Így hiába birtokolták többet a labdát a londoniak, azt jobbára csak járatták, de ígéretes helyzeteket nem igazán tudtak kidolgozni. A kiesés elől menekülő vendéglátók fizikai erőben bizony felvették a versenyt nevesebb riválisukkal, így nem mutatkozhatott meg a két együttes között meglévő, papírforma különbség.

Sőt, fél óra elteltével az erővel még bíró, viszont időközben önbizalomhoz jutó Southampton kezdett el támadni – bár az összjáték helyett rendre az egyéni megoldásokat, cselsorozatokat erőltették a hazaiak, előbb-utóbb pedig fennakadtak valamelyik védőn –, így végképp eltüntetve az addig sem túl nagy különbséget a pályán lévők között.

A 35. percben pedig már nem keltett meglepetést, hogy vezetéshez jutottak a házigazdák. Minden Lukas Podolski eladott labdájából indult, majd az Arsenal védősorában többen szerencsétlenkedtek – rossz helyezkedés, gyámoltalan felszabadítás –, Gastón Ramírez pedig 15 méterről, középről nem kegyelmezett (1–0). Percekkel később szerencsés góllal egyenlített az Arsenal: a bal oldalról kapu elé tekert szabadrúgás után a karate rúgással menteni igyekvő brazil légiós, Guilhermedo Prado talált be saját kapujának jobb alsó sarkába. Öngól! (1–1). A szünet előtt Theo Walcott még lesről zörgette meg a hazaiak hálóját, a gólt nem adták meg, így ikszes állással fordultak a felek.

A szünet után nagy rohamokba kezdett a Southampton, lényegében kizárólag Wojciech Szczesnyn múlt, hogy a házigazdák nem jutottak újból vezetéshez. A lengyel kapus bravúros védések sorával tartotta az ikszet az Arsenalnak. Abszolút kiegyenlítődött a mezőnyjáték, a házigazdák végképp belelkesedtek, a hajrá már egyértelműen az övék volt.

Az Arsenal játéka teljesen szétesett, a vendégek megváltásként várták a hármas sípszót. A hajrában Gastón Ramírez betalált ugyan a kapuba, de lökés miatt nem adták meg a találatot, pedig a hazai játékos csak kicsit volt határozottabb a szabályosnál, de talán csak a védője játszotta el a nagy halált, mindenesetre kifelé ítéltek szabadrúgást. Csatártársa lesről is indult, de nem avatkozott játékba, a két pici eset pedig kitehetett egy nagyot. Szczesny még a végjátékban is parádézott egyet, Arsene Wenger csapatának pedig jó lesz minél előbb elfelejteni a január elsejei teljesítményét.

1. Manchester United 21 17 1 3 54–28 +26 52
2. Manchester City 21 13 6 2 41–19 +22 45
3. Tottenham Hotspur 21 12 3 6 39–27 +12 39
4. Chelsea 19 11 5 3 39–18 +21 38
5. Arsenal 20 9 7 4 40–22 +18 34
6. Everton 20 8 9 3 33–25 +8 33
7. West Bromwich Albion 21 10 3 8 29–27 +2 33
8. Swansea City 21 7 8 6 31–26 +5 29