Az Arsenal és a Chelsea nem botlott meg

2010.02.20. 18:11
Az Arsenal hozta a kötelezőt (Fotó: Reuters)
Az Arsenal és a Chelsea is győzött az angol labdarúgó-bajnokság 27. fordulójában, így mindkét csapat kihasználta a Manchester United Everton elleni vereségét. Az „ágyúsok" temérdek helyzetet alakítottak ki a Fülöp Márton nélkül felálló Sunderland ellen, de csak 2–0-ra nyertek, míg a „kékek" szintén hasonló különbséggel diadalmaskodtak a Wolverhampton otthonában.

Legutóbb 1983-ban nyert bajnokit az Arsenal otthonában a Sunderland, és most sem a Fülöp Mártont ezúttal jegelő csapat számított a találkozó esélyesének. A pályán pedig beigazolódtak az előzetes várakozások: a londoniak az egész meccsen „felborították a pályát", de „csak” 2–0-ra nyertek.

Az első pillanatoktól az Arsenal lépett fel kezdeményezőbben. A 17. percre már több kisebb-nagyobb lehetőséget is kidolgoztak a hazaiak, az első igazán nagy veszélyt azonban Nicklas Bendtner megpattanó lövése okozta, a védőről felpattanó labda azonban csak a keresztlécen csattant.

Tíz perccel később már nem volt kegyelem: a dán támadó megszerezte a vezetést az Arsenalnak, igaz a találatnál inkább Emmanuel Eboué dicsérhető, aki kihagyhatatlan helyzetbe hozta a három méterről az üres kapuba passzoló Bendtnert.

Az első félidőben gyakorlatilag egyetlen helyzetéből egyenlíthetett volna a Sunderland, Kenwyne Jones azonban óriási ziccerben a kapu mellé lőtt.

A második félidő elején ugyanúgy az Arsenal játszott fölényben: az egész találkozón remekül futballozó Theo Walcott vágtázott előre az 51. percben, a tizenhatosról leadott lövését azonban Gordon védte.

A 63. percben Thomas Vermaelen bivalyerős szabadrúgása nem ment elég szélre, így Gordon ezt a lövést is hárította.

Ebben az időszakban gyakorlatilag nem tudta megtartani a Sunderland a labdát, csak az volt a (nem éppen elhanyagolható) kérdés, hogy mikor szerzi meg a második, valószínűleg mindent eldöntő találatot az Arsenal. Vagy esetleg a sok kihagyott lehetőség megbosszulja magát?

Végül előbbi opció nyert: Cesc Fabregas mértani pontosságú tizenegyesével a hosszabbításban döntötte el végleg a három pont sorsát.

Drogba két gólt szerzett (Fotó: Reuters)

A Chelsea egy szenzációs összjáték végén szerezte meg a vezetést a Wolverhampton otthonában. Az első félidő végén Jurij Zsirkov remek kényszerítő után kapta vissza a labdát Michael Ballacktól, majd középre gurított. A kapu előterében Didier Drogba érkezett, és Bendtneréhez hasonló, könnyű gólt szerzett.

A második félidőben megpróbálta legalább az egyik pontot otthon tartani a Wolves, az adódó lehetőségeit azonban nem tudta kihasználni a hazai csapat.

55. percben egy keresztlabda után Adlene Guedioura csak Petr Cechbe lőtte a labdát tíz méterről. Tíz perccel később pedig ismét a cseh kapusnak kellett hatalmasat védenie Kevin Foley közeli ziccerénél.

A 67. percben aztán megmutatta a Chelsea, hogy miért ez a csapat harcol a bajnoki címért, és nem az aktuális ellenfél. Cech előrerúgott labdáját Drogba nemes egyszerűséggel szelídítette meg, majd elvitte a kapus mellett, és az üres kapuba lőtt.

A folytatásban az eredmény már nem változott, a Chelsea jelenleg négy ponttal vezet a Manchester United előtt.

PREMIER LEAGUE
27. FORDULÓ
Arsenal–Sunderland 2–0 (Bendtner 27., Fabregas 93. – 11-esből)
West Ham United–Hull City 3–0 (Behrami 3., C. Cole 59., Faubert 90.)
Wolverhampton–Chelsea 0–2 (Drogba 40., 67.)
KORÁBBAN
Everton–Manchester United 3–1 (Biljaletgyinov 19., Gosling 76., Rodwell 90., ill. Berbatov 16.)