Arsenal-siker horror lábtöréssel és síró vétkessel

2010.02.27. 20:54
Az Aaron Ramsey sérülése utáni pillanatok: Shawcross pirosat kap, a szemtanúk szörnyűlködnek (Fotó: Reuters)
A 91. percben értékesített Cesc Fabregas-tizenegyessel az Arsenal megtörte, és végül még egy gólt szerezve, 3–1-re legyőzte a Stoke Cityt az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 28. fordulójának utolsó szombati mérkőzésén, egyúttal véget vetett a házigazda 11 tétmérkőzés óta tartó veretlenségének. A találkozót beárnyékolta Aaron Ramsey súlyos sérülése: az Arsenal fiatal középpályásának minden bizonnyal eltört a lába Ryan Shawcross 66. percbeli belépője következében. A piros lapot kapó vétkes könnyezve hagyta el a játékteret, de a pályán maradók is csak hosszú percekkel a horrorisztikus sérülés után voltak képesek folytatni a játékot.

„Nem tudjuk még, szükség van-e sürgős műtéti beavatkozásra, ez majd éjszaka Londonban kiderül. Egyelőre csak azzal vagyunk tisztában, hogy nagyon súlyos sérülésről van szó, és minden bizonnyal Aaron hosszú kihagyásra kényszerül – mondta a lefújás után Arsene Wenger, aki megemelte a kalapját játékosai előtt, hogy Aaron Ramsey rettenetes sérülése ellenére is képesek voltak kivívni a győzelmet. – Nagyon szomorú vagyok, ugyanakkor nagyon büszke is egyben. Mindenki láthatta, hogy a történtek sokkolták a játékosaimat, akik azonban később bebizonyították, mennyire erősek lélekben."

Tony Pulis, a Stoke City menedzsere úgy nyilatkozott, őt is lesújtják a történtek, mégis szükségesnek érzi, hogy védelmébe vegye sérülést okozó játékosát:

„Ryan Shawcross egy óriási gyerek, egyetlen porcikájában sem bujkál rosszindulat. A meccs után nem láttam, az édesanyja hazavitte, és most bizonyosan teljesen maga alatt van. Rossz szerelés volt, eltörte az ellenfele lábát, ez tény. Lesújtott bennünket Ramsey sérülése, a lehető leggyorsabb gyógyulást kívánjuk neki, de még egyszer hangsúlyozom, hogy Ryan nem egy gonosz srác."

A Stoke City úgy kezdte a mérkőzést, ahogyan egy az idén még veretlen csapathoz méltó: a 8. percben Rory Delap hatalmas bedobása után Ryan Shawcross továbbfejelte a labdát, a bátran bevetődő Danny Pugh pedig közvetlen közelről a hálóba bólintotta. Az Arsenal képtelen volt a saját játékát játszani, ám a 32. percben sikerült egyenlítenie, Cesc Fabregas jobb oldali beadása után a két védő szorításában felugró Niclas Bendtner fejelte a labdát a kapuba.

A szünetig, majd a fordulást követően is kiegyenlített játékot láthatott a közönség – az „ágyúsokon" erősen érződött, hogy Robin van Persie és a szintén sérült Andrej Arsavin nélkül kevésbé fantáziadúsak. Rendkívüli látnivaló így is adódott – bár ne így történt volna...

A 66. percben Shawcross felezővonal közeli belépője után Aaron Ramsey súlyos sérülést szenvedett; a fiatal walesi játékost – akinek minden bizonnyal eltört a jobb lába – néhány percnyi ápolás után kórházba szállították, a szerelése következményén elszörnyedő, könnyeivel küszködő Shawcross azonnal piros lapot kapott.

Erős idegzetű olvasóink ide kattintva tekinthetik meg képen a brutális sérülést.

RAMSEY SÉRÜLÉSE

A játékosok nehezen lendültek ismét játékba, ettől függetlenül élénk hajrát láthatott a nagyérdemű. Az Arsenal fokozatosan fölénybe került, és bár a 87. percben Eduardo közelről, nagy helyzetben még mellélőtt – a becsúszó védőt és a kimozduló kapust látva talán felrémlett benne Ramsey-éhez hasonló, négy nap híján pontosan két esztendeje történt saját borzalmas lábtörése –, a londoni csapat a végjátékban kiharcolta a győzelmet.

A 91. percben Danny Pugh kezezése miatt büntetőhöz jutottak a vendégek: Thomas Sörensen kapus érezte az irányt, hozzá is ért Fabregas lövéséhez, azonban a labda utat talált a bal alsó sarokba. Három perccel később Fabregas ismét főszereplő volt, a kapusról kipattanó labdát középre kanalazva gólt rúgatott Thomas Vermaelennel.

Az Arsenal a megelőző négy bajnokiját elveszítette Stoke-ban, mostani sikerével a nyolcvanas évek elején „elejtett" fonalat vett fel. A Stoke 11 tétmérkőzés, illetve hét bajnoki után szenvedett vereséget. Az Arsenal ezzel a sikerével visszavágott ellenfelének az egy hónapja az FA-kupában elszenvedett, ugyancsak 3–1-es vereségért.

SHAWCROSS MEGHÍVÁST KAPOTT CAPELLO KERETÉBE
Fabio Capello, az angol válogatott olasz szövetségi kapitánya negyven perccel elhalasztotta a keret névsorának szombat esti nyilvánosságra hozatalát, miután értesült arról, hogy az általa korábban, még a szombati meccs előtt kiszemelt Ryan Shawcross nem szándékosan bár, de súlyos sérülést okozott Aaron Ramseynek. Capello rövid mérlegelés után úgy döntött, nem változtatja meg elhatározását, az Egyiptom elleni szerdai felkészülési meccsre meghívja a Stoke 22 éves középső védőjét. Shawcross korábban még nem lépett pályára az angol válogatottban.
PREMIER LEAGUE
28. forduló
Stoke City–Arsenal 1–3 (Pugh 8., ill. Bendtner 32., Fabregas 91. – 11-esből, Vermaelen 94.)