Caballero lett a kupadöntő hőse, Pellegrini arannyal búcsúzik a Citytől

2016.02.28. 17:20
A Manchester City a tizenegyespárbajban gyűrte le a Liverpoolt (Fotó: Action Images)
A Manchester City nyerte az angol Ligakupát, miután 1–1-es rendes játékidőt követően, tizenegyesekkel legyőzte a Liverpoolt.

ANGOL LIGAKUPA
DÖNTŐ

LIVERPOOL–MANCHESTER CITY 1–1 (0–0, 1–1, 1–1) – tizenegyesekkel 1–3
London, Wembley
, 89.000 néző. V: Michael Oliver
Liverpool: Mignolet – Clyne, Lucas Leiva, Sakho (K. Touré, 25.), Moreno (Lallana, 72.) – Can, Henderson – Milner, Firmino (Origi, 80.), Coutinho – Sturridge. Menedzser: Jürgen Klopp
Manchester City: Caballero – Sagna (Zabaleta, 91.), Kompany, Otamendi, Clichy – Fernando (Navas, 91.), Y. Touré – Fernandinho, D. Silva (Bony, 110.), Sterling – Agüero. Menedzser: Manuel Pellegrini
Gólszerző: Coutinho 83., ill. Fernandinho 48.

Ugyan a Ligakupa-döntőről lemaradt csapatok szurkolói szeretnek csúfondáros neveket ráaggatni az amúgy is már több név alatt futó sorozatra, de ezt soroljuk be a Savanyú a szőlő c. történetek alá, mind Jürgen Klopp, mind Manuel Pellegrini majdnem a lehető legerősebb csapatát küldte pályára.

A majdnem kitétel Joe Hartnak szól, akit a sorozatot végigvédő veterán, Willy Caballero helyettesített, egyébként mindkét gárda ugyanazzal a kezdővel állt ki, mint a hétközi európai kupákban – Bogdán Ádám azonban a kispadon kapott helyet.

Az első félidőben nem ment egyik félnek sem, de két momentumot azért jegyezzünk fel: Sergio Agüero szép megmozdulás végén lőtt egy kapufát, a lesérült Mamadou Sakho helyére beállt Kolo Touré pedig többször is szembe találta magát testvérével, Yayával.

Hanem aztán a pihenő után beindult a City: Agüero kihagyott két helyzetet, ám közben adott egy gólpasszt Fernandinhónak, de ebben a találatban hatalmas érdemeket szerzett a labdát a hóna alatt átengedő Simon Mignolet is. 0–1!

És még csak nem is panaszkodhatott a balszerencsére a Liverpool, mert a Citynek eladott Raheem Sterling bebizonyította, hogy mégiscsak jó döntés volt elengedni őt 62.5 millió euróért (az ötösről is képtelen volt a kapuba találni), majd Alberto Moreno büntetlenül akaszthatta a 16-oson belül Agüerót.

A mérkőzés előtt beharangozott gegenpressing (lásd percről percre közvetítésünk alját) kimerült a labdabirtoklási fölényben, de a hajrában némi szerencsével Coutinho egyenlíteni tudott: 1–1. Jöhetett a hosszabbítás, de csak azért, mert Mignolet kétszer is megmentette csapatát a góltól, meg kissé saját renoméját is.

A hátralévő időben mindkét kapus bemutatott egy-egy bravúrt, a csoda lelkes James Milner majdnem adott véletlenül egy gólpasszt Agüerónak, de gólt már nem láthattunk.

Következett az orosz rulett, amelyben a City bizonyult jobbnak, főleg azért, mert Willy Caballero három lövést is hárított: Pellegrini ráérzett, hogy őt kell szerepeltetni, jutalomképpen biztosan kupagyőzelemmel búcsúzik a „polgároktól”.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

A két csapat kedden máris újra találkozik, akkor a bajnoki pontokért csatáznak egymással.

Klopp zsinórban negyedik kupadöntőjét is elveszíti tehát, Pellegrini kupával búcsúzik. Legalább eggyel.

A City negyedszer nyerte meg a sorozatot.

Összesen 18 tizenegyespárbajt vívott a Pool, csak négyet veszített el. A korábbi négy orosz rulettet mindig jól pörgette a csapat.

Kvartettkázzunk!

Yaya Touré jön, ki más, mint egy 93 éves öregember. Odatotyog, jobbal a jobb alsóba lő. Mignolet ezt is érezte, de ezt sem érte el: 1–3, kupagyőztes a City.

Adam Lallana jobbal a jobb alsót veszi célba, Caballero hatalmasat nyújtózik, nem is hiába. 12!

Jön Sergio Agüero, és jobbal a bal alsóba lő. Mignolet ezt is majdnem elérte: 12!

Coutinho jobbal a bal alsó felé lő, Caballero eléri! 11!

Jesús Navas
jobbal a jobb alsóba talál. Mignolet pedig érezte a sarkot: 11!

Lucas Leiva jobbal a bal sarkot veszi célba, félmagasan, de Caballero odaér! 10!

Fernandinho jobbal a jobb oldali kapufa törvére lő. 10!

Emre Can
jobbal a kapu közepébe emel. Cabellero balra el. 10!

Nézzük...

A nagy kérdés, hol lesznek Heróból Zerók, ill. fordítva.

121. PERC VÉGET ÉRT A HOSSZABBÍTÁS IS!

121. perc Ráadás, Navas jobbos kornerét 11-ről rosszul találja el fejjel Fernando. Jöhetnek a 11-esek!

120. perc
Yaya Touré jobb oldali beadását kifejeli az ötös elől Lucas.

117. perc Adam Lallana és Yaya Touré birkózni kezd! Lallana felrúgta Bonyt, neki meg Yaya lépett oda, lökött is. Sárga ide és oda. Nem sokra rá Fernandinho is kap egy sárgát, mert hiányzott neki.

113. perc NAGY HIBA!
A mezőny legjobbja, Milner rosszul ad haza a 16-os elől, Agüero jobbal belekap a labdába, de a kapu fölé lő!

111. perc Milner újabb bal oldali beadásáról éppen csak lemarad Origi középen!

A titkos fegyver: az ék eddigi öt Pool elleni meccsén lőtt már két gólt és adott egy gólpasszt is.

110. perc Wilfried Bony be, Silva le. Elfáradt a kis spanyol.

109. perc Sárga Nicolás Otamendinek.

108. perc Henderson támadást indít, Milner lő az ötös bal sarka elől, Kompany blokkol, majd Origi lecsúszott ballábas lövése után Milner ad be balról, Origi hatról a kapu közepébe fejelne, de hatalmasat véd jobbra vetődve Caballero!

106. PERC FOLYTATJUK, MOST UTOLSZOR!

A Pool utolsó három Ligakupa-döntője mind hosszabbításba torkollott.

105. PERC VÉGET ÉRT A HOSSZABBÍTÁS ELSŐ FÉLIDEJE!

105. perc ZICCER! Silva remek indítását az ötös bal sarka elől jobbal a hosszúba pörgetné a támadást indító Agüero, de Mignolet belekap a labdába bal kézzel.

98. perc Navas beadása a kapusé.

95. perc
Február végére a Pool 1535 percnyit játszott. Anglia.

91. PERC FOLYTATJUK!

90. perc Pablo Zabaleta
és Jesús Navas a pályán, Sagna és Fernando le.

Na jó, a legjobb legális dopping.

A Pool-drukkerek rákezdenek szokásos szívmelengető énekes mutatványukra, ilyenkor ez a legjobb dopping.

90. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS RENDES JÁTÉKIDEJE, JÖHET A HOSSZABBÍTÁS!

Coutinho nagyon szeret a City ellen játszani, 6. meccsén ez 5. gólja a világoskékek ellen, és van egy asszisztja is.

89. perc MI MARADT KI!
Silva kornere után Touré hétméteres fejese elakad a földön fekvő Otamendiben, a bal alsó előterében, a duplázás meg a kivetődő Mignolet-ben!

88. perc Henderson 19 méteres lövésébe Coutinho és Origi is beleér, de éppen így jó Caballerónak.

8

7. perc Vincent Kompany ellöki Origit, sárga. Elfogyott a türelem.

86. perc EZ IGEN! Mignolet javít,
balra lenyúl Fernando hétméteres, ballábas lövéséért!

85. perc Emre Can akasztja Clichyt, sárga.

84. perc
Sárga a góllövőnek, mezlevételért.

Ez volt a Pool első mai kapu felületére tartó lövése!

83. PERC EGY EGY! Sturridge jobbról középre ad, nagy tiki-taki után, a túlsó alsó elől két lépésről a rövid oldali kapufára lő Lallana, a kipattanó COUTINHÓÉ, aki jobbal a kapu közepébe lő. 1–1!

82. perc Milner lövéskéje Caballeróé, Clichy indítása meg Mignolet-é.

80. perc Divock Origi be, Firmino le.

80. perc
Agüero beadását Sterling jobbal eltöri a kaputól 12 méterre.

77. perc
Milner nem mer lőni onnan, ahonnan az előbb, bepassza meg igen rossz.

Klopp az elmúlt öt évben mindig eljutott legalább egy kupadöntőig, de az utóbbi hármat elbukta.

75. perc
Várható volt, hogy Fernando is besárgul, lerántotta Lallanát diszkréten, a nyakánál fogva.

75. perc Agüero távolija csemege Mignolet-nek.

72. perc Adam Lallana be, Moreno le.

69. perc
Agüero ballal célba veszi a jobb alsót, Mignolet legördül azonban a labdáért.

66. perc Silva a bal felső mellé tekeri a 19 méteres szabadrúgást.

Troll Football, az élet nagy rejtélyeiről:
Mi végre vagyunk a Földön?
Van Isten?
Hogyan hosszabbíthattak Mignolet-vel öt évvel?

65. perc Alberto Moreno ellöki Fernandót, sárga.

62. perc Ezt is megúszta a Pool!
Moreno odanyúl visszafelé jobb lábbal Agüero elé a 16-oson belül, aki elesik, de nincs 11-es. Tovább, ez bizony rossz döntés!

Ez Sterling második meccse a Liverpool ellen, gólt és gólpasszt nem tud még felmutatni egykorija ellen.

60. perc STERLINGGGGG! Silva jobbról tökéletesen passzol Sterlinghez, aki megmutatja, hogy tényleg 62.5 millió eurót ér: jobbal a bal alsó mellé talál.

A Leeds, a Newcastle és az Aston Villa színeiben is játszott ugyebár a manchesteriek ellen.

Milner ugyebár a nyáron érkezett a Citytől, ingyen, összesen már 15-ször lépett pályára korábbi csapata ellen, de egyetlen gólt vagy gólpasszt sem jegyez még. Sárgából is csupán egyet.

56. perc HELYZET! Sturridge Milnert futtatja, aki az ötös bal sarka elől ballal bevetődve a rövid sarok mellé lőtt, a becsúszó Otamendi is megzavarta minden bizonnyal.

A hatodik meccse ez a veretes középpályásnak a Pool ellen, és meglepő módon sem gólt, sem gólpasszt nem ért el még ellene.

Fernandinho zsinórban második kupameccsén is betalált, előtte hétből egyszer sem.

53. perc Nathaniel Clyne-nak meg egy sárga, nagyot rúgott ismét Sterlingbe.

Pártállástól függetlenül: kellett már a gól e meccsnek.

Ennyi erővel Bogdán is védhetett volna.

Lucas már hiába csúszott a brazil után, de ez nem az ő gólja.

49. PERC EZ SEM AZ, DE VEZET A CITY! Silva jobbra passzol Agüeróhoz, aki FERNANDINHÓT futtatja Moreno mellett, a szűrő ugyanonnan lő, ahonnan az imént Agüero, de a hosszú alsóba tartó labdát az eldőlő Mignolet beengedi a hóna alatt. 0–1!

48. perc City-helyzettel: Agüero kissé jobbról, jobbal a rövid felső fölé lő. Nem volt igazi ziccer.

46. PERC FOLYTATJUK!

Jellemző módon Carragher szerint Lucas és K. Touré a mezőny két legjobbja.

Sokszor találkoztak azért a kupák korábbi szakaszaiban, nyolc mérkőzés óta veretlen a City ellen a Pool, amely hatszor nyert is, és utoljára 1973-ben szenvedett vereséget a világoskékektől, akkor az FA-kupában.

Ez a két csapat első kupadöntője.

A Manchester City négyszer döntőzött, 1970-ben, 1976-ban és 2014-ben nyert is, 1974-ben a Wolverhampton elverte a „polgárokat” a fináléban.

Ez a Liverpool 12. ligakupa-döntője, ez rekord. Nyolcszor nyertek is, 1981 és 2012 között.

45. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

43. perc Touré ívelése után Otamendi lőtt volna az ötös jobb sarka elől, Milner az utolsó pillanatban odalépett, önfeláldozóan.

42. perc
Lucas ledarálja Agüerót, megússza a sárgát. Járt volna.

40. perc Újra mezőnyfutball, 61 százalékban a Poolé a labda.

Ha már megemlítettük a két Tourét, emlékezzünk meg a harmadik Touré-testvérről, Ibrahimról is, aki 2014-ben hunyt el, betegség miatt. Korábban a Nice-ben és a Sahtar Doneckben is megfordult.

35. perc Moreno nekiszalad a 16-oson belül Fernandinhónak, tovább, jó döntés, majd Sterling lövését Silva blokkolja véletlenül.

33. perc
Milner legurítja Coutinhónak, aki jobbal nagy erővel középre lövi a labdát, Clyne éppen csak lemarad róla a hosszú sarok előtt!

32. perc
Fernandinho odarúg Sturridge-nek a 16-os bal oldala előtt. Csak szabadrúgás, ez így helyes.

25. perc Sakho eddig bírta, Kolo Touré váltja.

23. perc KAPUFA!
Silva kiugratja a két középső védő közül Agüerót, aki kicselezi Lucast és Sakhót is, majd 14-ről jobbal a bal oldali kapufa tövére lő. A vetődő Mignolet is beleért még!

23. perc
Milner kihagy egy ziccert Clyne passza után, de les.

22. perc
Fernandinho nagyot rúg becsúszva Morenóba, sárga nincs.

20. perc
Silva bal oldali szabadrúgását menti fejjel az ötösön Lucas, a berepülő Fernandinho elől.

15. perc Sakho, Can és Sagna összefejel, ápolás.

10. perc Mezőnyjátékba burkolóznak e percekben a felek.

Közelmúltbeli összecsapások, jegyzőkönyvekkel ITT!

A két csapat legutóbbi 8 mérkőzése 32 gólt szült.

Közel 90 ezer néző a stadionban. Illetve az angoloknak A stadionban.

8. perc Nagy öröm a Pool-drukkerek között, Lucas nagyot rúg Sterlingbe. Silva szabadrúgását kifejeli Sakho, Fernandinho távolija a Pool-drukkereké. Ismét örülhetnek.

6. perc Firmino lő jobbal 18-ról, Otamendi blokkol, majd Coutinho csodapassza éppen csak hosszú az ötösre berobbanó Clyne-nak.

4. perc
Sterling első labdaérintése, azonnal körülveszik. Közellenség.

1. perc
Moreno lő az ötös bal sarka elől, 10 méterről, Caballero vetődve ment a túlsó alsó előtt!

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A Pool tiszta vörösben, a MAC világoskék mezben és fehér nadrágban.

A Liverpool összeállítása az, mint az El-ben az Augsburg ellen, a City felállása egy kivétellel ugyanaz, mint a kijevi BL-meccsen: Hart helyén a Ligakupa-kapus, Caballero.

Bogdán Ádám ismét kispadon, szemben állhat majd egymással a Touré-testvérpár.

Samir Nasri, a Manchester City francia futballistája a klub hivatalos Twitter-oldalán mutatta meg legújabb fodrászati remekművét. A közösségi oldalakon pedig – ahogy azt illik – azonnal darabokra szedték…

Mint beszámoltunk róla, El-Hadji Diouf legújabb ámokfutásának célpontja a Liverpool és Jamie Carregher volt. A szenegáli csatár sz.rnak nevezte a védőt, aki most a Twitter-oldalán reagált. Részletek itt!

Egy kis örökmérleg:
165 találkozó, 81 liverpooli és 42 manchesteri sikerrel, 294, ill. 218 rúgott góllal.