Anglia: Gulácsiék veszítettek, egy helyet visszacsúsztak

2010.10.09. 18:11
Gulácsi Péter csapata, a Tranmere Rovers 2–0-ra kikapott a Southampton vendégeként az angol labdarúgó-bajnokság harmadosztályának (League One) szombati játéknapján.

A Southampton többet veszélyeztetett, Gulácsi Péternek különösen a hajrában akadtak védenivalói, a kétgólos különbség reális. A hazaiak Lambert révén a 42. percben szerezték meg a vezetést, Lallana az 56. percben duplázta meg az előnyt. A Tranmere egy győzelem és egy döntetlen után szenvedett vereséget, és visszacsúszott a 22. helyre.

A Plymouth kezéből az utolsó percben csúszott ki a győzelem a Charlton ellen; a hazaiak Tímár Krisztiánt nem nevezték a mérkőzésre. A volt ferencvárosi edző, Craig Short csapata, az újonc Notts County csak megszorongatni tudta a feljutásra törő Carlisle-t, pontot szereznie nem sikerült.

A negyedosztályban (League Two) a sérült Kovács János nem léphetett pályára a sereghajtó Herefordban, amely tíz emberrel is képes volt pontot szerezni az éllovas Port Vale ellen (1–1). Kovács csapata tizenegy forduló után 6 ponttal az utolsó, 24. helyen áll.