A „szentek" besegítettek a „vörös ördögöknek"

2013.02.09. 20:30
Puncheon gólja a Manchester City 5000. kapott találatát jelentette (Fotó: Action Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 26. fordulójában a Manchester City 3–1-re kikapott a Southampton otthonában, így a Manchester United egy mérkőzéssel kevesebbet játszva is őrzi kilencpontos előnyét a címvédővel szemben.

A Manchester City nem győzni járt korábban Southamptonba, eddigi 26 fellépéséből csak hatot nyert meg, legutóbb 2003 novemberében szerezték meg a vendégek a három pontot.

Ezúttal sem indult jól a mérkőzés a manchesteriek számára, hiszem már a 7. percben hátrányba került az együttes, Jay Rodriguez nagy helyzeténél még védett Hart, de a labda éppen Puncheon elé került, aki az üresen maradt kapuba lőtt (1–0).

Nem túl kedves mérföldkőhöz érkezett ezzel a Manchester City, ez volt a klub történetének 5000. kapott gólja az első osztályban, így csatlakozott az Evertonhoz (5953) és az Aston Villához (5863) az 5000-esek klubjában – tájékoztatott az Infostrada.

Szinte egyből a gól után próbálkozott a vendégcsapat is, de Agüero 20 méteres löketét magabiztosan védte Boruc.

A két csapat augusztusi mérkőzésén is betaláló Davis a 22. percben tovább növelte a hazai előnyt, Puncheon kapott labdát a 16-os jobb oldalánál, egy szép vissza csel után 10 méteres, bal lábas lövéséhez pedig olyan szerencsétlenül ért Hart, hogy hátsójáról a földre pattant, a becsúszó támadó pedig a hálóba pöckölt (2–0). A Manchester City 0–2-ről sem mostanában nyert, a Norwich ellen még 2005-ben jött össze utoljára ez a bravúr a PL-ben.

Valamivel az első fél órát követően Rodriguez emelgetett, majd – miután visszakerült hozzá az egyszer már elhagyott labda – 7 méterről, balról a bal alsó mellé lőtt.

A 39. percben aztán szépített a címvédő, egy szögletet követő elrontott kapáslövésből megindult a manchesteri kontra, melynek végén Zabaleta jobb oldali beadását Dzeko maga mögül pörgette a kapus felett a hálóba (2–1). A bosnyák szintén betalált a két csapat szezonbeli első mérkőzésén, .a 72. percben elért egyenlítése után végül Nasri góljával 3–2-re nyert a City.

A játékrész hajrájában még egy tizenegyesgyanús eset után maradt néma a játékvezető sípja – Yaya Touré borította fel Rodriguezt a 16-oson belül büntetlenül.

A fordulás után is a Southampton veszélyeztetett először, Lambert lekészítése után a lendületből érkező Puncheon azonban 14 méterről a léc fölé ágyúzott.

Még mindig csak a 48. percben jártunk azonban, amikor már a harmadik hazai találat is megszületett, egy újabb gyorsan végigvitt kontra végén Lambert beadása ezúttal senkinek nem volt jó, de a menteni igyekvő Barry senkitől nem zavartatva saját kapuja bal alsó sarkába helyezett (öngól, 3–1). Kicsit rosszmájúan megjegyezhetjük, hogy Barry nagyon érzi a City kapuját, ebben a szezonban ez már a második öngólja volt.

Az 55. percben Agüero lőtt 10 méterről, balról, de Boruc vetődve hárította a kapu bal oldalába tartó labdát, majd jobbára mezőnyjáték folyt, amelyben nem játszott alárendelt szerepet a házigazda, egy-két egészen szép akciót is vezetett, de újabb ziccert nem tudott kialakítani.

Az utolsó negyedórára fordulva Kolarov kapott labdát a bal oldalon betört a tizenhatoson belül, középre lőtt labdáját azonban a társak nem tudták Boruc testén keresztül a kapuba passzírozni.

A címvédő újabb gólt már a hátralévő időben nem tudott szerezni, így meglepetésre simán kikapott a Southampton vendégeként, ezzel pedig a Manchester United vasárnap 12 pontosra növelheti az előnyét – már amennyiben a „vörös ördögök” két vállra fektetik az Evertont.