Bale a hajrában döntött, Walcott már a 20. másodpercben

2013.05.04. 18:08
Bale a 86. percben döntött a Tottenham javára – már 20-nál jár a walesi varázsló (Fotó: Action Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 36. fordulójában a címvédő Manchester City gól nélküli döntetlent játszott a Swansea otthonában. A Tottenham Gareth Bale hajrában szerzett találatával fektette két vállra a Southamptont, az Arsenal pedig Theo Walcott villámgóljával törte meg a QPR elleni idegenbeli PL-átkát.

SWANSEA–MANCHESTER CITY 0–0

A Swansea City kedvezőtlen előjelekkel várta a Manchester City elleni találkozót, hiszen legutóbbi hat olyan mérkőzésén, amelyen a tabella első felébe tartozó csapat ellen lépett pályára, egyaránt vesztesen hagyta el a pályát.

A címvédő be is kezdett a mérkőzésen, Nasri kevéssel maradt csak le David Silva beadásáról az 5. percben, majd Barry lövését Williams blokkolta.

A házigazda Pablo Hernández révén próbálkozott először, azonban csúnyán elrontotta a helyzetet, majd Nasrinak kellett mentenie saját kapuja előtt Routledge nagy lehetőségénél. És még mindig támadott a Swansea, Michu azonban a kapu mellé emelt Dyer beadása után, majd Routledge közeli helyzeténél volt helyén Hart, mielőtt Pablo kevéssel a kapu mellé lőtt.

A félidő hajrájában ismét éledezett a manchesteri csapat, de Nasri lövését blokkolták a védők, majd Agüero passza után David Silva ziccerébe is belevetődtek a hazaiak.

A fordulást követően Agüero mellé szálló lövésével kezdtek a vendégek, majd Dzeko került a földre a tizenhatoson belül egy óra játékot követően, a síp azonban néma maradt.

Negyedórával a vége előtt Mike Jones közeli szabadrúgása jelentett veszélyt a vendégek kapujára, a hajrában pedig Dzeko, Silva, majd ismét Dzeko előtt volt esély, hogy döntsön, gólt azonban egyikük sem tudott szerezni.

WEST BROMWICH ALBION–WIGAN 2–3

A Wigan jó májusi szereplésében bízhatott a West Brom ellen, ugyanis a legutóbbi öt, májusban vívott bajnokiján veretlen maradt, mi több, az utolsó négyet meg is nyerte. Ezúttal a hazai West Brom kétszer is megszerezte ugyan a vezetést, de a bennmaradásért küzdő vendégek a hajrában megfordították a meccset – így életben tartották PL-álmaikat. A hazaiaknál a hajrára beállt a 16. életévét januárban betöltő Isaih Brown is, segíteni azonban már ő sem tudott. Brown 16 évesen 116 naposan a második legfiatalabb játékos lett, aki pályára lépett a Premier League-ben.

NORWICH–ASTON VILLA 1–2

A Norwich az Aston Villa elleni, eddigi 25 hazai mérkőzésén csak egyszer maradt gólképtelen. Holt büntetőjével ezúttal is sikerült betalálni a „kanáriknak”, de pontot így sem szereztek, miután a túloldalon Agbonlahor duplázott. Neki speciel megy a Villában, legutóbbi hét bajnokiján hatszor volt eredményes.

FULHAM–READING 2–4

A Fulham borzalmas sorozata Bryan Ruiz 70. percben szerzett találatával megszakadt ugyan (588 percnyi csend után talált be a Premier League-ben, az öngólt nem számolva), de pontot így sem szerzett a már biztosan kieső Reading ellen.

WEST HAM UNITED–NEWCASTLE 0–0

A Newcastle nem bírt idegenben a West Hammel, így egy mérkőzéssel többet játszva már csak három pont az előnye a Wigannel szemben.

TOTTENHAM–SOUTHAMPTON 1–0

A Tottenhamnek eddig nem jelentett szerencsét a hagyományos, szombati 16 órás mérkőzéskezdés a White Hart Lane-en, szezonbeli négy ilyen összecsapásából háromszor ikszelt, egyszer vesztett.

Ha viccesek szeretnénk lenni, megjegyeznénk, hogy gyorsan meg is oldották, hogy ne kezdődjön el időben a találkozó, de valójában a közlekedési állapotok miatt csúszott fél órát a kezdés.

Ez mintha a hazaiakat zavarta volna jobban meg, hiszen a vendégek már a 11. percben megszerezhették volna a vezetést, Hooiveld passza után azonban Clyne ziccerben a kapu jobb oldala mellé ágyúzott.

A 20. percben adott először életjelet magáról a házigazda, Lennon veszélyes beadását azonban lekapcsolta Cork, majd Prado beadásánál Lamberttel szemben Dawson tisztázott a Tottenham kapuja előterében.

A 36. percben jött az újabb Southampton lehetősége, Lambert bal alsóra tartó, lapos szabadrúgását Lloris a bal oldali kapufára tolta, majd a kapus fogta az akció végén Hooiveld fejesét is.

A fordulást követően is a vendégek voltak aktívabbak, Lallana előbb Dawsont fűzte át, de gyenge próbálkozása nem okozott gondot Llorisnak, aztán az 58. percben átlövését blokkolta Huddlestone.

A 68. percben Adebayor játszott Dempseyhez, utóbbi azonban a léc fölé tüzelt, majd Bale maradt lenn a tizenhatoson belül, de a játékvezető nem fújt a sípjába.

A 86. percben aztán az addig csendesebb Bale a jobb oldalról középre lopta magát, majd 23 méterről, nagy erővel kilőtte a jobb alsó sarkot – megszerezve 20. bajnoki gólját a szezonban.

QPR–ARSENAL 0–1

Az Arsenal nem éppen fényes statisztikával a háta mögött érkezett a mai mérkőzésre, az „ágyúsoknál” senki nem játszott több mérkőzést a QPR otthonában anélkül, hogy egyszer is nyert volna a Premier League-ben. Az angol élvonal 1992-es átnevezése óta öt alkalommal találkoztak a QPR otthonában a felek, és eddig három döntetlen mellett kétszer a hazaiak örülhettek a végén.

Most azonban már az elején bekezdett az Arsenal, mindössze 20 másodpercet kellett arra várni, hogy megszerezze a vendégcsapat a vezetést: Arteta lapos bejátszása után Walcott került ziccerbe, és 9 méterről a kapu jobb oldalába lőtt – Green csak hozzáérni tudott a labdához, védeni nem (0–1).

Ez a találat volt az Arsenal történetének leggyorsabbja (Robin van Persie tartotta 29 másodperccel még 2011-ből), és a PL jelenlegi kiírásának leghamarabb esett találata is.

A félidő derekához érve mindkét kapu veszélyben forgott, előbb Rosicky passza után ismét Walcott került ziccerbe, de lövését Green a kapufára tolta, majd Pak Dzsi Szung lőtt nagy helyzetből kapu fölé.

Az első játékrész hajrájában még Townsend kevéssel mellé szálló kísérlete borzolta a vendég kedélyeket, így egygólos Arsenal-előnnyel fordultak a felek.

A szünet után is Townsend játszott főszerepet, előbb megkerülte Monrealt, és nagy védésre késztette Szczesnyt, majd nagy lövése után ismét védett a vendégek kapusa.

A 70. percben Walcott bal alsóra tartó lövésénél volt résen Green, majd a gólszerző távoli próbálkozását is védte a hazai kapuvédő.

A hajrát baljós előjelekkel várta a házigazda, hiszen a PL 2012–2013-as idényében egyedül a QPR nem szerzett pontot úgy, hogy az utolsó 10 percet hátrányban várta.

Nem sokon múlt, hogy ez a rossz sorozat megszakad, de Rémy 18 méteres, bal alsóra tartó lövését szögletre tornázta Szczesny, így az Arsenal végül behúzta első PL-sikerét a QPR otthonában.

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
36. FORDULÓ

Fulham–Reading 2–4 (Ruiz 70., 77., ill. Robson-Kanu 12., 62. – az elsőt 11-esből, Le Fondre 75., Karacan 83.)
Norwich City–Aston Villa 1–2 (Holt 74. – 11-esből, ill. Agbonlahor 55., 89.)
Swansea City–Manchester City 0–0
West Bromwich–Wigan Athletic 2–3
(S. Long 29., McAuley 50., ill. A. Koné 39., McArthur 58., McManaman 80.)
West Ham United–Newcastle 0–0
Tottenham–Southampton 1–0 (Bale 86.)
Queens Park Rangers–Arsenal 0–1 (Walcott 1.)

1. Manchester United 35 27 4 4 79–36 +43 85
2. Manchester City 35 21 9 5 61–31 +30 72