A Liverpool bosszút állt a Chelsea-n Torresért

2011.02.06. 16:57
Agger (jobbra) és társai keményen őrizték Torrest (Fotó: Action Images)
Fernando Torres bemutatkozott a Chelsea-ben, de nagyjából ennyi öröme lehetett a spanyolnak korábbi csapata, a Liverpool elleni mérkőzésen. Az angol labdarúgó-bajnokság 26. fordulójának rangadóját ugyanis a „vörösök" nyerték, Raul Meireles 69. percben szerzett találatának köszönhetően. A Chelsea már hetedik vereségét szenvedte el a szezonban.

Forgatókönyvbe illő, hogy Torres épp korábbi csapata ellen mutatkozott be a Chelsea kék mezében, míg a spanyol pótlására érkező Luis Suárez már szerdán debütált a Poolban, ráadásul rögtön góllal tette ezt, így némiképp meglepő, hogy az uruguayi ezúttal csak a kispadon kezdett a Stamford Bridge-n.

Az első félidő alapján nem igazán működött a hazaiaknál az Anelka-Torres-Drogba hármas elől támadásban, a liverpooliak jól megszűrték a Chelsea támadásait. Bár Torres már a második percben betalálhatott volna Maxi Rodriguez labdaeladása után, de az égbe lőtt. A spanyol ezután többször is nem találta az összhangot a társaival, ennek pedig rossz passzok lettek az eredményei.

Az első félóra végén aztán Drogba indításával lépett ki Torres, de a becsúszó Jamie Carragher blokkolta a lövését. A túloldalon még ennél is nagyobb lehetőség maradt ki: Steven Gerrard került helyzetbe a Chelsea büntetőterületének bal oldalán, de eltörte a labdát, ami így lett volna jó a hosszún érkező Maxinak, aki viszont a kapu torkából a lécre belsőzött!

Liverpooli  öröm a Stamford Bridge-n
Liverpooli öröm a Stamford Bridge-n

A folytatásban sem bővelkedtek a helyzetek: a Chelsea játékából úgy tűnt, teljesen hiányzik a kreativitás. Talán ennek is volt betudható, hogy Carlo Ancelotti behozta Salomon Kalout, aki Torrest váltotta. Látványos hatása ennek sem lett a hazaiak játékára, ráadásul a 69. percben megszerezte a vezetést a Pool.

Gerrard ment el a jobb oldalon, beadása után Cech megtorpant, a labda elsuhant Dirk Kuyt és Braniszlav Ivanovics előtt, az érkező Raul Meireles pedig a kapu bal oldalába lőtt (0–1). Ez volt Meireles negyedik találata az új menedzser, Kenny Dalglish érkezése óta.

A folytatásban pályára lépett Florent Malouda és David Luiz is, a Chelsea pedig próbálkozott rendületlenül, de a "vörösök" kihúzták a hátra levő időszakot. A Liverpool 1–0-s győzelmével méltó bosszút állt Torres elcsábításáért.

Érdekesség, hogy Roman Abramovics 2003-as érkezése óta a Liverpool az első csapat, amelyik egy szezonon belül oda-vissza legyőzte a "kékeket".

PREMIER LEAGUE
26. FORDULÓ
CHELSEA–LIVERPOOL 0–1
Chelsea: Cech – Bosingwa (David Luiz, 73.), Ivanovics, Terry, A. Cole – Obi Mikel (Malouda, 71.), Essien, Lampard – Anelka, Torres (Kalou, 66.), Drogba
Liverpool: Reina – Carragher, Skrtel, Agger – Kelly, Johnson, Gerrard, Lucas –Maxi (Fabio Aurelio, 75.), Meireles (Poulsen, 84.) – Kuyt.
 G.: Meireles (69.)

ONLINE TUDÓSÍTÁS PERCRŐL PERCRE

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, és Obi Mikel rögtön egy kemény belépővel "köszöntötte" a Liverpool csapatkapitányát, Gerrardot, amiért sárgát kapott.
2. perc: Veszélyes helyen vesztettek labdát a vendégek, Torres pedig a tizenhatoshoz érve rögtön lövéssel próbálkozott, de nem találta el a kaput.

5. perc: Nagy az iram, de főleg a mezőnyben birkóznak egymással a csapatok.

6. perc: Kelly ment el a bal szélen, de beadása után Terry tisztázott.
7. perc: A Liverpool-szurkolók így módosították korábbi kedvencük miatt az indulót: "He Who Betrays Will Always Walk Alone"

10. perc:  A Chelsea birtokolja többet a labdát, a vendégek visszahúzódnak a saját térfelükre, és láthatóan a kontrákra játszanak.

15. perc:  Torres lehet a második Premier League-játékos, aki debütáló meccsén betalál korábbi csapata ellen: Ian Marshall 1993-ban az Oldhamből igazolt az Ipswichbe, és első meccsén ő szerezte a nyitó gólt volt klubjának a 3–0-s siker alkalmával.
16. perc:  Drogba indult meg, de jócskán a kapu mellé "gurított".

18. perc: Kuyt tudott elfutni a jobb oldalon, miután Terry elveszítette a labdát, de a beadása nem igazán sikerült, pedig nem sok hasonló helyzete volt eddig a Poolnak.

22. perc: Lampard futtatta A. Cole-t, aki Drogbát kereste volna középen, de Skrtel résen volt, és mentett előle. Ezután viszont ápolni kellett a szlovák légióst, aki vissza tudott állni.
26. perc: Agger állította meg egy könyökössel Torrest, csak egy szabadrúgás lett a vége.

28. perc: Lampard szögletére jól emelkedett középen Ivanovics, de nem találta el a kaput.

31. perc: Az első igazán nagy helyzet: Torres lépett ki Drogba indításával, de a becsúszó Carragher blokkolni tudott.
32. perc:
Az ellentámadás végén Meireles tüzelt a tizenhatos előteréből, de Cech biztosan fogta.

33. perc: Gerrard került helyzetbe a Chelsea büntetőterületének bal oldalán, de eltörte a labdát, ami így lett volna jó a hosszún érkező Maxinak, aki a kapu torkából a lécre belsőzött!
36. perc:
A játékvezető tett zsebre egy bedobott öngyújtót egy Chelsea-szöglet előtt, majd a sarokrúgásból Ivanovics fejelt mellé.

43. perc: Gerrard és Kuyt játszott össze a bal oldalon, majd Johnson ívelt be, de a londoniak tisztázni tudtak Maxi elől.

45. perc: Egymást zavarta egy beadás után Cech és Ivanovics, aminek a végén kicsit össze is kapott a két játékos.

46. perc: Véget ért az első félidő, egyelőre a vártnál kevesebb izgalmat hozott a találkozó, egy-egy Torres, illetve Maxi helyzettől eltekintve.

47. perc:  Folytatódott a játék, Drogba egy előre vágott labdára csapott le, és ollózni próbált, de nem lett nagyobb veszély az akcióból.

51. perc: A második félidő sem alakul eddig izgalmasabban, finoman szólva sem bővelkedünk helyzetekben.

54. perc: Kuyt gurított vissza a felfutó Johnsonnak, aki a jobb felső mellé tüzelt.

54. perc: Lampard passzolt volna A. Cole-hoz a Pool tizenhatosán belül, de a labda Drogbához került, aki tolt rajta egyet, majd a ellőtte a kapu mellett.

55. perc: Anelka szánta rá magát lővésre, de távoli próbálkozását blokkolták.

58. perc: Nem jó hír a Poolnak: 13-szor állt korábban 0–0-ra félidőben a meccs a két csapat között a PL-ben, ezek közül mindössze egyszer találta be a folytatásban a vendég csapat.
61. perc: Egy Malouda-Anelka vagy Kalou-Torres csere lendíthetne a Chelsea támadójátékán, Anelka nem igazán tudott eddig osztogatni a meccsen.

65. perc: Végül Ancelotti Kalout hozta be Torres helyére.
67. perc:
Essien két csel után lőtt, de fölé ment.

69. perc: Vezet a Liverpool! Gerrard ment el a jobb oldalon, beadása után Cech megtorpant, a labda elsuhant Kuyt és Ivanovics előtt,az érkező Meireles pedig a kapu bal oldalába lőtt. 0–1
71. perc:
Malouda jött be Mikel helyére, majd nem sokkal utána helyzetbe is került  a francia, de bal oldalról, kisodródva Reinát találta el.

73. perc: David Luiz is bejött, Bosingwát váltotta.

74. perc: Luca követett el taktikai szabálytalanságot, sárga lap.

75. perc: Fabio Aurelio váltotta Maxit.

77. perc: Drogba veszélyesen csavart középre szabadrúgásból, de senkinek sem lett jó  a beadása.

81. perc: Kalou vett át egy labdát háttal az ellenfél kapujának, de lövését blokkolták – lehet hogy kezet is ért a labda. A liverpooli ellentámadás végén Meireles indította a bal szélen felfutó Kuytöt, aki középre húzott, majd kitette Aureliónak, a spanyol lövését Cech védte bravúrral.
84. perc:
Poulsen váltotta Meirelest.

85. perc: A Liverpool már a játék lassítására törekszik.

89. perc: Cech jött ki majdnem a félpályáig egy hosszú indításra.

91. perc: Ivanovics tűnt el a Pool tizenhatosán belül, de nem kaptak büntetőt a hazaiak.

94. perc: Véget ért a mérkőzés. A Liverpool nemes bosszút állt Torresért, 1–0-ra nyertek a rangadón.

1. Manchester United 25 15 9 1 55–24 +31  54
2. Arsenal 25 15 5 5 54–27 +27  50
3. Manchester City 26 14 7 5 42–22 +20  49
4. Chelsea 25 13 5 7 46–22 +24  44
5. Tottenham 25 12 8 5 35–27 +8  44
6. Liverpool 26 11 5 10 34–31 +3  38
7. Sunderland 26 9 10 7 32–31 +1  37
8. Bolton 26 8 9 9 36–37 –1  33