NHL: újabb Vegas-siker, két győzelem kell a döntőhöz

2018.05.17. 07:13
A Vegas megfordította a párharc állását (Fotó: Twitter)
A Vegas Golden Knights 4–2-re nyert otthon a Winnipeg Jets ellen az észak-amerikai profi jégkorongbajnokság (NHL) Nyugati főcsoportjának döntőjében, s ezzel 2–1-es vezetésre tett szert a párharcban.

Nem bízott semmit a véletlenre az újonc, Jonathan Marchessault révén már a 35. másodpercben megszületett a vezető gól – a kanadai center hetedszer volt eredményes a rájátszásban.

A második harmad Winnipeg-góllal kezdődött, amire kétszer válaszolt a Vegas Golden Knights, és bár Mark Scheifele visszahozta a vendégek reményeit, Marchessault kihasználta a hajrában az üres kaput, és nyolcadik playoffban szerzett góljával pontot tett a találkozó végére.

A következő meccset pénteken játsszák, ismét a Vegas otthonában.

NHL, RÁJÁTSZÁS
NYUGATI FŐCSOPORT, DÖNTŐ, 3. MÉRKŐZÉS
Vegas Golden Knights–Winnipeg Jets 4–2
(1–0, 2–1, 1–1)
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 2–1 a Vegas Golden Knights javára.