NHL: Ovecskin megütötte a 650.-et; vége a Blues szériájának

2019.02.22. 08:52
Alekszandr Ovecskin megszerezte 650. gólját az NHL-ben, míg csapata, a Washington Capitals vendégként 3–2-re nyert a Toronto Maple Leafs ellen a tengerentúli profi jégkorongbajnokság alapszakaszának legutóbbi játéknapján.

A 33 esztendős orosz klasszis Gordie Howe (Detroit Red Wings, 786), Steve Yzerman (Detroit Red Wings, 692) és Mario Lemieux (Pittsburgh Penguins, 690) után az NHL történetének negyedik játékosa, aki egy franchise színeiben eljutott legalább 650 gólig, az észak-amerikai profi liga örök góllövőlistáján pedig a 14. helyen áll – hat találattal lemaradva a 13. Brendan Shanahantől (656).

A St. Louis Blues 5–2-es vereséget szenvedett a Dallas Stars otthonában, ezzel megszakadt a 11 meccses győzelmi sorozata. A San Jose Sharks otthonától távol egymás után hetedszer nyert, a Cápák ezúttal a Pittsburghöt intézték el (4–0).

A Tampa Bay Lightning szétlövés után tudta legyőzni a vendég Buffalo Sabrest, ezzel sorozatban nyolcadik győzelmét szerezte meg. A Tampa csatára, Nyikita Kucserov – a második harmadban szerzett egyenlítő góljával – begyűjtötte 100. pontját a szezonban, amivel 1996–1997 után az első olyan játékos lett, akinek 62-nél kevesebb mérkőzés alatt sikerült eddig jutnia.