NHL: őrült egy játéknap, hat helyszínen is rá kellett húzni

2019.03.06. 07:32
Patrice Bergeron (balra) is ütött egy gólt a Bostonban, méghozzá emberhátrányban (Fotó: Boston Bruins Twitter)
Hat mérkőzésen sem volt elegendő a döntésre a rendes játékidő az észak-amerikai profi jégkorongbajnokság (NHL) keddi játéknapján: a Boston, a Colorado és a Pittsburgh a hosszabbításban ütött góllal, a Columbus, a Nashville és a New York Islanders szétlövésben harcolta ki a győzelmet.

David Krejcínek a hosszabbítás második percében ütött góljával a Boston sorozatban negyedszer nyert, és immár 17 mérkőzéses pontszerző szériát épített.

A Colorado ráadásbeli győztes gólját Nathan MacKinnon ütötte, a Pittsburghét pedig Jake Guentzel, aki a rendes játékidőben is betalált egyszer. Sidney Crosby, a pittsburghi vezér három ponttal zárt (egy gól, két assziszt), és átlépte az 1200 karrierpontos határt.

A New York Islanders sikere arról is nevezetes, hogy a csapat edzője, Barry Trotz elkönyvelte pályafutása 800. győzelmét az alapszakaszban. Korábban csupán három NHL-edző lépte át ezt a határt: Scotty Bowman (1244), Joel Quenneville (890) és Ken Hitchcock (843).

A liagelső Tampa Bay könnyedén verte a Winnipeget, Nyikita Kucserov pedig beállította a csapatrekordot: a két asszisztot jegyző orosz 108 pontnál tart (31 gól, 77 assziszt) a szezonban, ezzel megismételte Vincent Lecavalier 2006–2007-ből származó bravúrját (56 gól, 52 assziszt).

Csapatcsúcsot ünnepelt a Montreal is: Carey Price a 314. meccsét nyerte meg a kanadaiak kapujában, ennél többet a csapat egyetlen kapusa sem nyert korábban. Az Anaheim véget vetett az Arizona hatos győzelmi sorozatának, míg a Dallas John Klingberg góljával legyűrte a New York Rangerst.

NHL, ALAPSZAKASZ
Boston Bruins–Carolina Hurricanes 4–3
(0–1, 2–1, 1–1, 1–0) – h. u.
New Jersey Devils–Columbus Blue Jackets 1–2 (0–1, 1–0, 0–0, 0–0, 0–1) – szétlövéssel
New York Islanders–Ottawa Senators 5–4 (1–0, 3–2, 0–2, 0–0, 1–0) – szétlövéssel
Pittsburgh Penguins–Florida Panthers 3–2 (0–1, 2–1, 0–0, 1–0) – h. u.
Tampa Bay Lightning–Winnipeg Jets 5–2 (1–1, 2–0, 2–1)
Nashville Predators–Minnesota Wild 5–4 (1–1, 1–1, 2–2, 0–0, 1–0) – szétlövéssel
Dallas Stars–New York Rangers 1–0 (0–0, 1–0, 0–0)
Arizona Coyotes–Anaheim Ducks 1–3 (1–1, 0–0, 0–2)
Colorado Avalanche–Detroit Red Wings 4–3 (0–1, 1–0, 2–2, 1–0) – h. u.
Los Angeles Kings–Montreal Canadiens 1–3 (0–1, 0–1, 1–1)