NHL: nyolcat vágott a Canucks, ilyen kilenc éve nem történt

2018.11.09. 08:05
Az észak-amerikai jégkorongbajnokság (NHL) alapszakaszának legutóbbi játéknapján magabiztosan nyert a Vancouver Canucks, míg Joe Thornton vereséggel jubilált az 1500. mérkőzésén.

A magyar felmenőkkel is rendelkező Bo Horvat remek szereplésének (2 gól, 2 gólpassz) is köszönhetően 2009 óta a legtöbb gólt szerezve 8–5-re nyert a Vancouver a Boston otthonában.

A Philadelphia Flyers–Arizona Coyotes, valamint a Montreal Canadiens–Buffalo Sabres összecsapás is hosszabbításban dőlt el: a Philadelphia Shayne Gostisbehere, míg a Buffalo Rasmus Ristolainen találatával szerezte meg a két pontot.

Joe Thornton 1500. mérkőzését játszotta az NHL-ben, ám vereséggel kellett jubilálnia a San Jose centerének, miután a Dallas Stars 4–3-ra győzedelmeskedett hazai pályán. A Tampa Bay újabb győzelemmel folytatta jó sorozatát, az Edmonton Oilers pedig zsinórban harmadik vereségét szenvedte el. A Vegas Golden Knights 5–3-ra győzte le idegenben az Ottawát, míg a Carolina Hurricanes a szintén gyengélkedő Chicago Blackhawks ellen törte meg rossz sorozatát. A játéknap legkésőbb rendezett mérkőzésén a Minnesota Wild idegenben verte meg a Los Angeles Kingst.

NHL, ALAPSZAKASZ
Boston Bruins–Vancouver Canucks 5–8 (1–0, 3–5, 1–2)
Florida Panthers–Edmonton Oilers 4–1 (0–0, 2–0, 2–1)
Philadelphia Flyers–Arizona Coyotes 5–4 (2–1, 0–3, 2–0, 1–0) – hosszabbítás után
Montreal Canadiens–Buffalo Sabres 5–6 (3–3, 2–1, 0–1, 0–1)hosszabbítás után
Ottawa Senators–Vegas Golden Knights 3–5 (0–2, 1–1, 2–2)
Tampa Bay Lightning–New York Islanders 4–2 (0–1, 2–0, 2–1)
Chicago Blackhawks–Carolina Hurricanes 3–4 (0–3, 2–1, 1–0)
Dallas Stars–San Jose Sharks 4–3 (1–1, 2–1, 1–1)
Los Angeles Kings–Minnesota Wild 1–3 (1–0, 0–1, 0–1)