NHL: mélyről jött vissza és nyert fontos csatát az Anaheim

2018.04.02. 07:57
Ondrej Kase csupa mosoly, ő ütötte az Anaheim győztes gólját (Fotó: nhl.com)
A harmadik harmadot még kétgólos hátrányban kezdte az Anaheim Ducks, de remekül hajrázott, és a hosszabbításban le is gyűrte egyik közvetlen riválisát, a Colorado Avalanche legénységét az észak-amerikai profi jégkorongbajnokság (NHL) vasárnapi játéknapján.

A rájátszásba jutásért kapaszkodó „kacsák” győztes gólját Ondrej Kase ütötte nagyszerű alakítás végén, a hosszabbítás második percében.

A GYŐZTES GÓL

Hosszabbítás döntött Philadelphiában is: négy másodperccel a rendes játékidő lejárta előtt Patrice Bergeron révén a keleti első Boston egyenlített, de a hazaiak talpra álltak, és a ráadás vége előtt 1:21 perccel Claude Giroux beütötte a második gólját is.

A két gólt és egy asszisztot jegyző Filip Forsberg vezérletével a ligaelső Nashville viszonylag simán győzött a Tampa Bay vendégeként, a New Jersey nagy csatában fordított Montrealban, míg a Washington győzelemmel köszöntötte az 1000. alapszakasz-mérkőzését játszó Alekszandr Ovecskint – a szintén jubiláló, 100. NHL-meccsén a kapuban álló Philipp Grubauer 36 védéssel támasztotta meg a fővárosi csapatot.