NHL: itt is, ott is 0–4 – a Tampa Bayt és a Pittsburghöt is kisöpörték

2019.04.17. 07:40
Oroszok egymás közt: Andrei Vaszilevszkij (balra) gratulál poszt- és honfitársának, Szergej Bobrovszkijnak (Fotó: NHL)
A Columbus Blue Jackets az alapszakaszgyőztes Tampa Bay Lightningot, míg a New York Islanders a Pittsburgh Penguinst búcsúztatta 4–0-s összesítéssel az észak-amerikai profi jégkorongbajnokság (NHL) főcsoport-negyeddöntőjében.

Azok után, hogy 62 győzelmet aratott az alapszakaszban, 4–0-s összesítéssel zúgott ki a rájátszás első fordulójában a Tampa Bay Lightning, amely a hazai 4–3-as és 5–1-es vereség után idegenben 3–1-re, majd 7–3-ra kapott ki a Columbus Blue Jacketstől. A párharc negyedik mérkőzésén az utolsó két percre úgy fordultak rá a csapatok, hogy a vendéglátók még csak 4–3-ra vezettek, ám a végén három(!) üres kapus találattal a Tampa Bay sorsa végleg megpecsételődött.

A Blue Jackets fennállása során először nyert párharcot az NHL rájátszásában, ráadásul első csapatként ütötte ki 4–0-val a 33 éves múltra visszatekintő Elnök-kupa győztesét a főcsoport-negyeddöntőben. Az 1985–1986-os idény óta az alapszakasz legjobbja mindig nyert legalább egy meccset a playoffban!

A Pittsburgh Penguins szereplése sem tartott sokáig a rájátszásban, a Pingvinek a New York Islandersszel szemben búcsúztak 4–0-s összesítéssel. A New York-i franchise az 1983-as Stanley-kupa-döntő óta először „söpört” a playoffban.

A Winnipeg Jets egyenlített a St. Louis Blues elleni párharcban, a Vegas Golden Knights egy győzelemre a továbbjutástól a San Jose Sharks ellen.

NHL, RÁJÁTSZÁS
FŐCSOPORT-NEGYEDDÖNTŐ
KELETI FŐCSOPORT
Columbus Blue Jackets–Tampa Bay Lightning 7–3
(2–1, 2–2, 3–0)
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye: 4–0 a Columbus javára.
Pittsburgh Penguins–New York Islanders 1–3 (1–2, 0–0, 0–1)
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye: 4–0 a New York javára.