NHL: hosszabbításban nyert 11 gólos meccset a Pittsburgh

2018.01.08. 07:45
A Pittsburgh gólgazdag meccset játszott a Bostonnal (Fotó: Twitter)
A Pittsburgh Penguins hosszabbításban tudta csak legyőzni a kiváló formában lévő Boston Bruinst az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) alapszakaszának legutóbbi játéknapján.

A címvédő igencsak megszenvedett a legutóbbi tíz meccséből nyolcat megnyerő, az előző játéknapon a Carolina Hurricanest 7–1-re kiütő Boston Bruinsszal, a Pittsburgh szerencséjére a vendégek egy perccel a rendes játékidő vége előtt büntetőt hibáztak, így jöhetett a ráadás, amelyben a korábban már egyszer betaláló Jevgenyij Malkin eldöntötte a meccset. Az orosz klasszis egyébként Mario Lemieux-t és Sidney Crosbyt (11-11) is megelőzte az alapszakasz hosszabbításaiban szerzett gólokat tekintve, és immár ő számít rekordernek ily szempontból a csapat örökranglistáján (12).

Malkin győztes gólja

A Nyugati konferenciát vezető Vegas Golden Knights ismét nyert, az „áldozat” ezúttal a New York Rangers volt, amely 2–1-es vereséggel távozott az újonc otthonából.

A vasárnap egyetlen idegenbeli győzelmét a Tampa Bay Lightning aratta, amely 5–2-re múlta felül a Detroit Red Wingset.