NHL: folytatódott két pazar győzelmi sorozat

2019.02.20. 07:29
A Bluesnál manapság remek a hangulat (Fotó: St. Louis Blues Twitter)
A St. Louis Blues és a Tampa Bay Lightning is folytatta győzelmi sorozatát az észak-amerikai profi jégkorongbajnokság (NHL) keddi játéknapján.

A Torontót Ryan O'Reilly hosszabbításbeli góljával legyűrő St. Louis a története leghosszabb győzelmi sorozatát építi, a 11. sikerénél tart – ez egyben a Buffalo szezoncsúcsának a beállítása. A liga történetében a Pittsburgh Penguins tudhatja magáénak a leghosszabb ilyen szériát (17, 1992–93). A Blues jó formáját mutatja, hogy február 5. óta még csak vesztésre sem állt – ez 493:08 játékpercet jelent.

A Tampa Bay az amúgy lendületben lévő Philadelphia jegén aratott magabiztos győzelmet – J. T. Miller és Ryan McDonagh a gólja mellett asszisztot is jegyzett –, sorozatban a hetediket.

A Lightningnak ez a harmadik legalább hétmeccses győzelmi szériája ebben a szezonban; hasonló triplára korábban csak öt csapat volt képes – közülük három az idény végén elhódította a Stanley-kupát (Detroit, 2007–2008; Edmonton, 1983–84; Montreal, 1977–78).

A Florida a harmadik harmadban 2:35 perc leforgása alatt három gólt ütött (Jonathan Huberdeau, Jayce Hawryluk, Aleksander Barkov), ez sok volt a Buffalónak. Roman Josi két gólt ütve vezette győzelemre a Nashville-t a Dallas otthonában, míg az arizonai Vinnie Hinostroza a harmadik harmadban és a szétlövésen is betalálva játszott kulcsszerepet csapata edmontoni sikerében.

Matt Murray 33 védésére alapozva a Pittsburgh megtörte az átkot, ebben a szezonban először legyőzte a New Jerseyt. A New York Rangers kapuját őrző Henrik Lundqvist teljesítménye még „combosabb” (43 védés), elegendő is volt ahhoz, hogy csapata megállítsa a sorozatban negyedik győzelmére hajtó Carolinát.

A Minnesota továbbra is szabadesésben van, az Anaheim elleni „lenulláztatás” következménye a sorozatban immár ötödik vereség, a Montreal ellenben nyerni tudott négy zakó után.