NHL: felülírták Ovecskin tripláját, újra kikapott a Washington

2019.01.23. 08:01
Tomás Hertl a Sharks első olyan játékosa, aki úgy ért el mesterhármast, hogy a hosszabbításban is a kapuba talált<br />(Fotó: nhl.com)
Hiába vezetett két góllal a harmadik harmad derekán, sorozatban hatodszor is kikapott a Washington Capitals az észak-amerikai profi jégkorongbajnokságban (NHL): a San Jose Sharks hosszabbítást követően 7–6-ra nyert a fővárosiak otthonában a keddi játéknapon.

A Capitals előbb 5–3-ra, majd Alekszandr Ovecskin harmadik góljával 6–4-re vezetett, csakhogy az ellenfél gólvágói is nagy formában voltak: Evander Kane egy másodperccel a záró harmad vége előtt – a második góljával – hosszabbításra mentette a meccset, majd a ráadás második percében Tomás Hertl is bevágta a harmadik találatát: nyert a Sharks!

Egy kis stat: Ovecskin 23. alkalommal zárt háromgólos meccset az alapszakaszban, ezzel utolérte Jari Kurrit a vonatkozó örökranglista tizedik helyén. Az orosz csatárnak ez már a harmadik triplája volt a szezonban; ilyen rutinos (már a 14. NHL-idényét taposó) jégkorongozónak 2005–2006 óta (Jaromír Jágr) nem sikerült ilyesmi. (ESPN)

NHL, ALAPSZAKASZ
Washington Capitals–San Jose Sharks 6–7
(3–2, 2–2, 1–2, 0–1) – h. u.
Ottawa Senators–Arizona Coyotes 2–3 (0–1, 1–2, 1–0)
Chicago Blackhawks–New York Islanders 3–2 (0–1, 2–1, 0–0, 0–0, 1–0) – szétlövéssel
Calgary Flames–Carolina Hurricanes 3–2 (1–1, 1–0, 0–1, 1–0) – h. u.
Edmonton Oilers–Detroit Red Wings 2–3 (0–0, 0–2, 2–1)