NHL: az Oilers és a Maple Leafs is idegenben győzött

2019.03.05. 07:35
A hétfő este játszott mindkét mérkőzésen vendégsiker született az észak-amerikai profi jégkorongligában (NHL).

A Maple Leafsben Tyler Ennis NHL-karrierje első mesterhármasát érte el, csapattársa, Zach Hyman két góllal járult hozzá a sikerhez. A Nyugati főcsoportban első helyezett Flames egymás után másodszor kapott ki, ráadásul otthon. A Calgary és a Toronto párharcában a legutóbbi négy mérkőzésen harmadszor bizonyult jobbnak a vendégcsapat, a Maple Leafs másodszor.

A Buffalo hiába vezetett otthon 3–1-re, az Edmonton a második harmad hajrájában 3:26 perc alatt három gólt szerzett és fordított. Az Oilers egymást követő harmadik győzelmét aratta, mindet vendégként. A kanadai csapat finn kapusa, Mikko Koskinen 35 védéssel járult hozzá a győzelemhez