NFL: sosem látott Falcons-blama, Mahomes ellen nincs elég nagy előny

B. L.B. L.
2020.09.23. 11:50
Russell Wilsonnal a Patriots védelme sem tudott mit kezdeni (Fotó: Getty Images)
A tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) 2. fordulójában óriási fordításokat láthattunk, a Falcons számára sosem lehet túl nagy az előny – ahogyan Patrick Mahomes ellen sem. Tom Bradyék nem égtek meg újra, Russell Wilson remeklésével nyert a Seahawks a Patriots ellen, a Hollók tovább szárnyalnak.

SOSEM VOLT OLYAN JÓ KEZDÉS, MINT RUSSELL WILSONÉ

No nem a meccs eleji eladott labdájára és az abból kapott touchdownra gondolunk, hanem arra, hogy az első két meccsen 82.5 százalékos pontossággal passzolt, ilyen jó kezdésre korábban még nem volt példa legalább 40 passzkísérlet mellett. A Patriots legyőzéséből egyébiránt 5 TD-passzal vette ki a részét...

MÉG SOSEM VOLT OLYAN LEOLVADÁS, MINT A FALCONSÉ

Az első negyedben már húsz ponttal is vezető Falcons a 4. negyedben 99.9 százalékos győzelmi valószínűséggel bírt az ESPN metrikája szerint, de innen is „sikerült” kikapnia. A Falcons 39 pontot szerzett és egy labdaeladása sem volt. Ezt megelőzően 440-szer fordult elő, hogy egy gárda legalább 39 pontot szerzett úgy, hogy nem volt labdaeladása. Az eddigi mérleg? 440 győzelem, 0 vereség... A Falconsnak ez volt a legnagyobb leolvadása a Patriots elleni Super Bowl óta, amely során 28–3-as vezetésről kapott ki hosszabbításban 34–28-ra. A Cowboys 19 pontos hátrányban volt a nagyszünetben, korábban 36-szor fordult elő ilyen, 1–35 volt a gárda mérlege.

Card

OLYAN LEOLVADÁS SEM VOLT MÉG, AMIT A LIONS BEMUTATOTT...

De ha már... A Detroit lett az első csapat, amely sorozatban négy olyan meccset is elveszít, amelyen legalább 10 pontos előnyben is volt. A Lions egymást követő 11. mérkőzésén maradt alul, ez a legrosszabb sorozata azóta, hogy 2007 és 2009 között zsinórban 19-szer maradt alul – bemutatva az NFL történelmének első 0–16-os idényét.

Card

OLYAN FORDÍTÁSSOROZAT SEM SOK, MINT AMIT A CHIEFS MUTAT BE

A Chiefs 23–20-ra legyőzte hosszabbításban a már 17–6-ra is vezető Chargerst, így Patrick Mahomes egymás után a hatodik olyan mérkőzésén is győzött, amelyen csapata két számjegyű hátrányban is volt már – ez természetesen NFL-rekord. A meccs egyik hőse Harrison Butker volt, aki két 58 yardos mezőnygólt is értékesített (közte a végeredményt kialakítóval), előtte Greg Zuerlein, avagy Legatron szerzett két ilyen messzi mezőnygólt.

Card

MEGINT DOMINÁLTAK A HOLLÓK

A Baltimore Ravens 33–16-ra legyőzte a Houston Texanst, ezzel sorozatban az ötödik meccsét nyerte meg két számjegyű különbséggel, ezzel tovább növelte a klubrekordot.

(400+4)*2!

A liga történetében másodszor fordult elő, hogy egy játéknapon két irányító is legalább 400 passzolt yardig és legalább 4 touchdownig jusson interception nélkül. Josh Allen 417 yarddal és 4 TD-passzal zárt Miamiban, Dak Prescott pedig 450 yarddal, egy passzolt és három futott TD-vel a Falcons ellen. Korábban 2013 novemberében ez Tom Bradynek és Nick Folesnak sikerült egyazon napon.

Card

NEM KÍSÉRTETTE BRADYT 2002 SZELLEME

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg az NFL 2020-as idényét?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A Tampa Bay egy kis megingástól leszámítva magabiztosan verte a Carolinát, így elkerülte a 0–2-es idényrajtot. Ilyenre tehát továbbra sem volt még példa Brady 20 éve íródó profi karrierje során, egyúttal pedig három egymást követő vereséget követően győzött ismét a csapatával. Eddig csupán egyszer, még 2002-ben fordult elő, hogy négyszer is kikapott egymás után a csapatával – ez volt az egyetlen idény, amikor nem jutott playoffba csapatával, hármas holtversenyt (9–7) követően.

SZÁRNYAL AARON JONES ÉS A PACKERS

Aaron Jones a második Packers-játékos aki egy meccsen legalább 200 összyardot és 3 TD-t szerez egy alapszakaszbeli meccsen – 168 futott és 68 elkapott yard mellett kettő plusz egy hatpontos jött össze. A Packers a negyedik csapat az elmúlt 40 évben, amely az első két meccsén egyaránt legalább 40 pontig jut.

BIG BEN MÁR ELI MANNING ELŐTT – AZ ÖRÖKRANGLISTA 7. HELYÉN

Ben Roethlisberger 311 yarddal vette ki a részét a Steelers győzelméből, ezzel összességében már 57085-nél jár, így pedig megelőzte a korábban az örökranglista 7. helyén álló Eli Manninget (57023). A pittsburghi irányító két TD-passzával 368-ra növelte ezt a mennyiséget, így leszakította magáról Eli Manninget (366).

Ryan Fitzpatrick a mindig beugró szerepében ezúttal Miamiban ténykedik, a nyolcadik csapatában pedig ezúttal 328 yardig jutott. Ezzel 33405-nél jár, és megelőzte a legendás Steve Youngot..

BÁTOR JÓSKA

A Patriots végül óriási csatában valóban alulmaradt Seattle-ben, a Chargers ellen Patrick Mahomes megúszta labdaeladás nélkül, Brady pedig a Panthers ellen nem lépte át a 350 yardos határt.

A harmadik fordulóban Aaron Rodgers és Drew Brees összesen legalább 600 yardot és 6 TD-t passzol a Packers New Orleans-i vendégjátékán, a Seattle a Dallas ellen a harmadik sikerét is megszerzi, a címvédő pedig sikerrel távozik az alapszakaszelső otthonában a hibátlanok csatáján: a Chiefs nyer Baltimore-ban.

TIPPELDE

A második körben papírforma eredmények születtek, Borbély László és Buday Zoltán is 15/15-tel kezdett, de a Raiders végül Ritz Balázst is felhozta 15–1-re. Az élen Hercze Kristófot beérte Kovács Sándor és Ritz Balázs.

2020. szeptember 20., 22.25 Houston Texans–Baltimore Ravens 16–33
2020. szeptember 20., 22.25 Los Angeles Chargers–Kansas City Chiefs 20–23 – h.u.
2020. szeptember 21., 2.20 Seattle Seahawks–New England Patriots 35–30
2020. szeptember 22., 2.15 Las Vegas Raiders–New Orleans Saints 34–24