NFL: „seahawksozott” a Packers, megszakadt Rodgers sorozata

2019.09.27. 07:23
A Philadelphia védelme a legfontosabb pillanatban szerzett labdát (Fotó: Getty Images)
A Philadelphia Eagles 34–27-re legyőzte a Green Bay Packerst az NFL 4. fordulójának nyitó mérkőzésén.

MENETREND – 1–10. FORDULÓ
MENETREND – 11–17. FORDULÓ
A CSOPORTOK ÁLLÁSA
A KONFERENCIÁK ÁLLÁSA

A Green Bay kezdte jobban a találkozót, Aaron Rodgersék az első negyedet 10–0-ra nyerték, s úgy tűnt, hogy a hazaiak be is húzzák a meccset. A folytatás viszont már nem a Packers szájíze szerint alakul: az Eagles a második játékrészben 21 pontot is felrakott a táblára – noha a nagyszünetre mindössze egypontos hátránnyal vonulhatott a Green Bay (21–20), a „sajtfejűek” a második félidőben mindössze hét pontot tudtak szerezni, a Philadelphia ezzel szemben 13-at.

Az utolsó pillanatokban Rodgers elvezényelte a Packers támadósorát a vendégek kétyardosáig, ott viszont jött a sokk: a hazaiak kísértetiesen hasonló játékot próbáltak meg, mint amiből 2015-ben a Patriots–Seahawks Super Bowl végén Russell Wilson eladta a labdát – a végeredmény most is ugyanaz lett, egy interception, amivel az Eagles 34–27-re megnyerte a mérkőzést.

Rodgersnek ezzel 59 mérkőzésés hazai győzelmi sorozata szakadt meg, amikor a Green Bay legalább tíz ponttal vezetett.