A Philadelphia legyőzte a Minnesotát az NFC-döntőben

2018.01.22. 00:31
Az Eagles kapta az első pofont, de utána simán fordított és fölényesen nyert (Fotó: The New York Times)
Utolsó előtti fázisához érkezett a tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) idénye, vasárnap este már a konferenciadöntőket rendezték meg. Az első felvonásban az Amerikai főcsoportból a New England Patriots jutott be, a későbbi mérkőzésen az Eagles simán, 38–7-re legyőzte a Vikingst.

NFL 2017, RÁJÁTSZÁS
KONFERENCIADÖNTŐK
NFC

Philadelphia Eagles (1.)–Minnesota Vikings (2.) 38–7 (7–7, 17–0, 7–0, 7–0)
Legtöbb passzolt yard: Foles 352, ill. Keenum 271
Legtöbb futott yard: Ajayi 73, ill. McKinnon 40
Legtöbb elkapott yard: Ertz 93, ill. McKinnon 86

A várakozásoknak megfelelően a Vikings szerzett vezetést Kyle Rudolph 25 yardos elkapásával (0–7), de ezt követően az Eagles védelme előre lépett, Pat Robinson touchdownra vitte vissza Keenum passzát, majd LeGarrette Blount futott 11 yardról a célterületre (14–7).

A Sasok pedig újabb labdát szereztek, Derek Barnett sackje után Chris Long kaparintotta meg a tojást, ezt pedig Alshon Jeffery 53 yardos elkapásával büntette az Eagles, majd az utolsó másodpercekben Jake Elliott is szerzett egy 38 yardos mezőnygólt (24–7).

A második félidő sem hozott változást, Torrey Smith nagy pillanatai után rögvest növelte az előnyét az Eagles, majd Adam Thielen érvénytelenített touchdownjára egy 92 yardos támadósorozattal és újabb Jeffery-pontszerzéssel felelt a házigazda (38–7).

A hátralévő időben hiába próbálkozott a Vikings, előbb 4. kísérletre nem jött össze a passzjáték, majd a vörös zónában Keenum passzát lefülelte a védelem, így a Sasok simán, 38–7-re nyertek, és bejutottak a Super Bowlba!

TÁMADÁSRÓL TÁMADÁSRA

4. negyed

0.00: A hátralévő időt sikeresen ölte futásokkal az Eagles, amely az utolsó két percben így már csak térdelt – sima sikerrel Super Bowlban a Philadelphia!

5.52: ÚJABB HAZAI LABDASZERZÉS!
A saját 10-eséről induló Vikings McKinnon vezérletével próbált előre haladni, Diggs elkapásával pedig ismét az ellenfél 40-esén találta magát. McKinnon újabb elkapásával és egy védelmi szabálytalansággal már csak 15 yardra volt a célterülettől a Vikings, amikor Darby erőszakosságának köszönhetően Cory Graham interceptiont jegyzett!

9.39:
Az Eagles futójátékokkal és rövid passzokkal próbálta ölni az időt, de a támadást hamar rövidre zárta egy támadó szabálytalanság – no meg a Vikings védelme.

12.33:
AZ EAGLESÉ A LABDA! Egy Eagles-szabálytalanság után a saját 40 yardosáról jöhetett a Vikings, de az ellenfél 40-esén 4. és 2-re Keenumnak esélye sem volt pontosan passzolni a nagy nyomás miatt.

14.10:
ÚJABB TOUCHDOWN! Harmadik és gólra Jeffery 5 yardos elkapása után 38–7-re elhúzott az Eagles.

3. negyed

0.00:
Ajayi futásai után Ertz fontos és Agholor óriási játéka után Burton elkapása is összejött, Clement és Ajayi futásával pedig az utolsó negyed előtt egy yardra a célterülettől az Eagles.

6.27
: NEM JÖTT ÖSSZE A TOUCHDOWN! McKinnon építette fel a következő támadósorozatot, majd Wright elkapásával az ellenfél 18 yardosához ért a Minnesota, és a futó újabb játéka első és gólt eredményezett a hétyardosról. Itt három sikertelen kísérlet után úgy tűnt, pontokat szerez a vendégcsapat, de Thielen TD-jét végül visszavonták, mert a labda a talajon változtatott irányt, mielőtt megszerezte azt.

10.05: TOUCHDOWN!
Nagyon megy az Eagles! Ez Torrey Smith drive-ja volt, a támadás során 58 yardot és egy – 41 yardos – touchdownt szerzett, így a házigazda 31–7-re vezet!

15.00:
Az Eagles kezdi a második félidőt.

2. negyed

0.00: MEZŐNYGÓL.
Az Eagles még megpróbált élni a kis idejével, Ajayi elkapása után Ertz 36 yardos játékával mezőnygóltávba ért az Eagles, Ajayi újabb elkapása után pedig 38 yardos mezőnygólt rúgott Elliott, 24–7-re vezet a házigazda!

0.38: A Vikings egy first downt még megszerzett, de ezt követően már csak négy yardra futotta erejéből, punt!

1.09:TOUCHDOWN! És jött a büntetés! Clement oldott meg rendkívül fontos harmadik kísérletet, majd Torrey Smith elkapása után az újabb harmadik kísérletnél Foles 53 yardos passzából Alshon Jeffery szerzett pontokat! 21–7

3.25: LABDASZERZÉS!
Diggs nagy elkapása után – teljesen szabadon hagyták a védők – a 39-esnél járt már a Vikings, majd újabb fontos játékával már az ellenfél térfelén voltak a vendégek. McKinnon elkapása után már úgy tűnt, biztosan pontot szerez a Minnesota, de az ellenfél 17 yardosánál 3. és 6-ra hívott passzjátéknál Barnett kiverte Keenum kezéből a labdát, amelyre Chris Long csapott le az Eagles 24 yardosán.

9.19: Barner szép visszahordása után Ertz újabb harmadik kísérletet oldott meg, de a félpályához érve a Minnesota védelme nagyon összeszedte magát – Hunter sackje után Jones puntolt, a saját 15 yardosáról jöhet a vendégcsapat.

12.07: Keenumot alaposan megkergették, nem is jó a passz 3. és 2-re, így gyorsan lement a pályáról a Vikings.

13.37: TOUCHDOWN! Ertz újabb fontos játéka után LeGarrette Blount 11 yardról futott a célterületre, gyakorlatilag érintés nélkül. 14–7

1. negyed

0.00:
Ajayi futásai után Ertz elkapásainak nagyban köszönhetően az ellenfél 27-esénél jár a hazai csapat.

4.57:
Egy gyors 3 and out a Minnesota részéről, a saját 25-öséről jöhet az Eagles.

6.26:
TOUCHDOWN! Hopika! Hiába indul meg megint a Vikings, Chris Long siettetése után Pat Robinson szedte le Keenum passzát, és 50 yardos visszahordott touchdownt szerzett! 7–7

8.46:
A harmadik kísérletre Burton senkitől sem zavartatva az egyik lábát a pályán kívül helyezte le, így megakadt az Eagles támadása.

10.14:
TOUCHDOWN! Murray és McKinnon futásaival haladt a vendégcsapat, majd Case Keenum is beindult, és KyleRudolph 25 yardos elkapásával szerzett vezetést a Vikings. 0–7

15.00. A Minnesota Vikings kezdi a mérkőzést.

WILD CARD MÉRKŐZÉSEK (2018. 1. 6. – 1. 7.)