NFL: fölényesen nyert a Steelers, a hajrában fordított a Titans

K. T. I.K. T. I.
2020.09.15. 07:49
A Steelers tízpontos győzelemmel rajtolt (Fotó: Getty Images)
Az alapszakasz első fordulójának egyik legkiélezettebb mérkőzésén a Tennessee Titans a negyedik negyedben, 14.43-nál Stephen Gostkowski mezőnygóljával fordított a Denver Broncos ellen a tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokságban (NFL). A Pittsburgh Steelers a New York Giants otthonában győzött tíz ponttal, 26–16-ra.

A szakértők a Pittsburgh keretét a liga egyik, ha nem a legerősebbjének kiáltották ki. A New York-iak inkább a meglepetésben bízhattak. A találkozó első pontjait Graham Gano mezőnygóljával a Giants szerezte meg, ám az első negyed hajrájában a Steelers egalizált. A második negyedben ismét a New York ragadta magához az előnyt, de a Pittsburgh két touchdownnal válaszolt és fordított, innentől pedig nem volt megállás. Bár a harmadik negyed nem hozott pontot, a Steelers dominált, a negyedik játékrészben pedig Chris Boswell második mezőnygóljával, majd egy újabb sikeres passzjátékkal a vendégcsapat el is döntötte a találkozó sorsát. A hajrában a Giants még szépített, de ezzel sem tudta tíz pont alá hozni a különbséget. (16–26)

A Titans előzetesen annak örülhetett, hogy kulcsembereit megtartva vághat neki a Broncos elleni idénynyitónak. A Denver a jó védelmében és az újoncok lendületében bízhatott – ugyanakkor az összeszokottság egyértelműen nem mellette szólt. Az első negyedben a Broncos egy sikeres passzjátékkal, majd az ezt követő extra ponttal került lépéselőnybe, csakhogy a második játékrészben összejött a Tennesse számára az egyenlítés. A harmadik negyedben már a Titans került előnybe, Stephen Gostowski azonban elhibázta az extra pontot, ami néhány perccel később még fájóbb hibának tűnt: Melvin Gordon futójátékával egyenlített, majd Brandon McManus extrájával ezúttal a Broncos fordított. Csakhogy akadt még egy fordulat a mérkőzésen: 17 másodpercnyi tiszta játékidővel a vége előtt Gostowski egy mezőnygól-kísérlettel próbálta helyrehozni korábbi hibáját – bejött.

A Titans így kibrusztolt, ám annál fontosabb sikerrel kezdett a Denver ellen. (14–16)