NFL: kiütötte a Jetset a Ravens, s bejutott a rájátszásba

H. K.H. K.
2019.12.13. 07:05
Lamar Jackson megdöntötte Michael Vick rekordját (Fotó: Getty Images)
A Baltimore Ravens 42–21-re legyőzte a New York Jetset az NFL 15. fordulójának nyitó mérkőzésén (Thursday Night Football), sikerével pedig bebiztosította helyét a rájátszásban.

Nem mondhatni, hogy sokáig kellett aggódniuk a Hollóknak, az összecsapás hamar eldőlt: a hazaiak már a félidőben 21–7-re vezettek, a harmadik negyed végén 35–7 volt az állás, a Jets pedig az utolsó játékrészben már csak az eredmény kozmetikázásáért rohamozott.

A vége 42–21 lett – Lamar Jackson, a Ravens MVP-kandidáns irányítója 212 passzolt yardja mellett 5 touchdown passzt osztott ki, emellett futott 86 yardot is, mellyel megdöntötte Michael Vick 2006-os rekordját, s szezonbeli 1103 futott yardjával immár ő a legeredményesebb irányító földön.

Sikerével a Baltimore (12–2) bebiztosította részvételét a rájátszásban, mivel eldőlt, hogy a gárda már biztosan az élen zár az AFC Északi csoportjában.