NFL: későn ébredt a címvédő; kicentizte a New Orleans Saints

2018.09.16. 22:25
Ryan Fitzpatrick remekelt a címvédő ellen (Fotó: 10News WTSP/Twitter)
A tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) 2. fordulójában címvédő Philadelphia Eagles későn ébredt így 27–21-re kikapott a Tampa Bay Buccaneers otthonában.

A Tampa Bay Buccaneers a New Orleans Saints után a címvédő Philadelphia Eaglest is legyőzte! A Kalózok 13 pontos előnnyel mehettek a nagyszünetre, majd a harmadik negyed elején már 27–7-re is vezettek. A Sasok megkezdték a felzárkózást, ám az ébredés kissé későinek bizonyult, végül 27–21-re kikaptak. A hazaiak irányítója, Ryan Fitzpatrick négy touchdownpasszig és 402 yardig jutott!

A New Orleans Saints drámai körülmények között javított a Buccaneers elleni hazai veresége után. A Szentek szinte végig hátrányban voltak a Cleveland Browns ellen, ám a negyedik negyedben 18 pontot szereztek, s mivel a vendégek az utolsó másodpercekben elhibáztak egy 52 yardos mezőnygól-kísérletet (Zane Gonzalez egyébként két extra pontnál és egy másik mezőnykísérletnél is hibázott korábban…), 21–18-as győzelmet arattak.

Elképesztő mérkőzést hozott a Pittsburgh Steelers és a Kansas City Chiefs találkozója. A Chiefs az első negyedben 21–0-ra elhúzott, ám a Steelers a nagyszünetre egy 21–0-s második negyeddel kiegyenlített. A fordulás után ismét a vendégek szereztek vezetést, és a pittsburghiek ugyan egyszer még egyenlítettek, végül a hat (!) touchdownpasszig jutó Patrick Mahomes vezetésével a Kansas City 42–37-re győzött.

Az Indianapolis Colts ezúttal nemcsak jól kezdett, hanem a két touchdownpasszt kiosztó Andrew Luck vezetésével jól is fejezte be a mérkőzést, így 21–9-re nyert a Washington Redskins otthonában.

A Miami Dolphins az első félidőben 20–0-ra elhúzott az első félidőben a New York Jets otthonában, majd a fordulás után ugyan nem szerzett újabb pontot, így is megnyerte a mérkőzést (12–20).

A Green Bay Packers győzelmét sokáig nem sok minden veszélyeztette a Minnesota Vikings elleni csoportrangadón, a Vikingek azonban az utolsó negyedben 22 pontot szereztek, így hosszabbításra mentették az összecsapást. A ráadásban nem született újabb pont, így mind a két együttesnek be kellett érnie a döntetlennel. A mérkőzésen Kirk Cousins négy, míg Aaron Rodgers egy touchdownpasszig jutott.