NFL: dráma Baltimore-ban; ismét gálázott a Chiefs

2018.10.22. 08:16
Sokba került a Ravensnek Justin Tucker hibája (Fotó: Getty Images)
Drámai mérkőzésen nyert a New Orleans Saints a Baltimore Ravens ellen a tengerentúli profi amerikaifutball-liga (NFL) 7. fordulójában. Hengerelt a Los Angeles Rams, amely a 49ers elleni sikerével továbbra is százszázalékos mérleggel áll. Az előző játékhéten New Englanddel szemben alulmaradó Kansas City gálázott, Patrick Mahomesék 45 pontot raktak fel a táblára a Bengals ellen.

A Ravens rendkívül szoros és fordulatos összecsapást játszott a New Orleansszal – Joe Flaccóék a harmadik negyed végén még 17–7-re vezettek, ám a másik oldalon összekapta magát a Drew Brees vezette támadósor, s az utolsó játékrészben 17 pontot is szerzett, amivel 24–17-re fordított.

Az igazi dráma a hajrában jött: 24 másodperccel a vége előtt a Baltimore touchdownt szerzett, ám Justin Tucker (aki nem mellesleg a liga egyik legjobb és legmegbízhatóbb rúgója) elhibázta a jutalompontot, amivel egyenlítés helyett 24–23 lett, ez a Saints győzelmét jelentette.

Brees egyébként a mérkőzésen kiosztotta karrierje 500. TD-passzát is.

A Los Angeles Rams kis túlzással meg sem izzadt a San Francisco elleni csoportmeccsen, ami persze nem túl nagy meglepetés, hiszen a 49ers néhány héttel ezelőtt súlyos térdsérülés miatt elveszítette kezdő irányítóját, Jimmy Garoppolót.

Jared Goffnak nem volt nehéz dolga, mint ahogy Todd Gurleynek sem – a Kosok irányítója két hatpontost osztott ki, míg a futó Gurley összesen három TD-t hozott össze, kettőt futott, egyet elkapott.

A Rams 39–10-re nyert, így továbbra is hibátlan, 7–0-s mérleggel rendelkezik.

Az NFC Keleti csoportjának rangadóján a Washington Redskins a Dallas Cowboysszal mérte össze erejét: a fővárosiak nyerték a találkozót, védelmük szinte végig leradírozta a pályáról a dallasi támadóegységet.

Dak Prescott a negyedik negyedben a saját végzónájában elveszítette a labdát, amiből a Redskins touchdownt csinált (20–10). Válaszként a vendégek összehoztak egy gyors TD-t, feljött 20–17-re a Cowboys, majd egy perccel a vége előtt a labdát is visszakapta, így az egyenlítésért támadhatott: három másodperc maradt az órán, a Dallas 47 yardról mezőnygólt rúghatott, de jött egy óriási hiba egy büntetés formájában, ami miatt 52 yardra nőtt a táv – meg is remegett Brett Maher rúgó lába, a kapufát találta el, így maradt a 20–17, és a Redskins örülhetett a meccs végén.

A vasárnap esti rangadón a Kansas City Chiefs a Cincinnati Bengalst fogadta, a vendégeknek azonban nem termett sok babér: Patrick Mahomes, az NFL új csodagyereke négy touchdownt is kiosztott elkapóinak, emellett pedig a Kareem Hunt vezette futások is végig remekül mentek a Chiefsnek.

Mindeközben a Bengalsnál semmi sem működött, Andy Dalton olyannyira siralmasan dobált, hogy a végén inkább már le is ültették. A Kansas City végül 45–10-re nyert, összességében pedig hat győzelem mellett egy veresége van.