Micsoda dráma! A Rams ráadásban nyert New Orleansban, döntős!

BORBÉLY LÁSZLÓBORBÉLY LÁSZLÓ
2019.01.20. 20:52
A Rams az alapszakaszban még nem bírt a Saintscel – a konferenciadöntőben azonban visszavágott ellenfelének (Fotó: Getty Images)
Elsőként a Los Angeles Rams jutott be az 53. Super Bowlba, mivel a Nemzeti főcsoport döntőjében hosszabbítás után 26–23-ra legyőzte a házigazda New Orleans Saintset. A Kosok a 2001-es idény óta először jutottak be a nagydöntőbe.

NFL 2018, RÁJÁTSZÁS, FŐCSOPORTDÖNTŐ
AFC
Kansas City Chiefs (1.)–New England Patriots (2.) 31–37 (7–0, 7–0, 3–7, 14–24, 0–6) – hosszabbítás után
NFC
New Orleans Saints (1.)–Los Angeles Rams (2.) 23–26 (13–0, 0–10, 7–7, 3–6) – hosszabbítás után

A két csapat egyaránt 13–3-as mérleggel zárta az alapszakaszt, ezzel a legjobb mutatót tudják felmutatni a ligában, így az egymás elleni eredmény döntött a mai mérkőzés rendezési jogáról: a New Orleans Saints 45–35-re legyőzte a mezőnyben utolsóként veretlen Los Angeles Ramset.

Szinte tökéletesen indult a mérkőzés a Saints számára, hiszen Drew Breesék előbb mezőnygólig meneteltek, majd egy szerencsésen pattanó labdát Demario Davis szerzett meg, az interception után pedig újabb hazai pontok születtek - igaz, a kedvező mezőnypozíció ellenére ismét csak Wil Lutz rúgásával nőtt a különbség (6–0).

A gyorsan rövidre zárt Rams-támadás után egy 4. és 2-t is megoldva már touchdownt is szerzett a Saints – Brees passzát Garrett Griffin kapta el (13–0) –, a Rams egy trükkös negyedik kísérlet után legalább egy mezőnygóllal szépített (13–3). A mérkőzést ezt követően védelmi háborúvá alakult, de a nagyszünet előtt Brandin Cooks nagy játékai után a borzalmasan kezdő Todd Gurley futásával kapaszkodott a Rams (13–10).

A fordulás után megint bekezdett a házigazda, a védelem leparancsolta Jared Goffékat a pályáról, majd Alvin Kamara és Mark Ingram vezérletével végigrohamozott a pályán a támadósor, az akciót a csereirányító Taysom Hill elkapott TD-je zárta, újra közte tíz volt (20–10).

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg az 53. Super Bowlt?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A Los Angeles-i csapat nem adta fel, Brandin Cooks elkapásaival közeledett, majd Tyler Higbee elkapott TD-jével szépített, sőt, egy kis puntcsata után a fordításért támadhatott, de ekkor Zuerlein közeli mezőnygólját választotta a csapat a 4. és centik helyett (20–20).

Brees óriási passza után úgy tűnt, eldőlt a meccs, de egy igen véleményes védekezés után csak mezőnygólt rúgott a Saints, erre pedig volt válasza a Ramsnek (23–23).

A hosszabbítást a New Orleans kezdte, de Drew Brees passzát John Johnson megszerezte, Zuerlein pedig 57 yardról eldöntötte a meccset.

A Rams negyedszer jutott be a Super Bowlba, legutóbb a 2001-es kiírás végén a New England Patriots tréfálta meg az akkor még St. Louis-i gárdát.

Az AFC döntőjéről IDE KATTINTVA olvashat!