NFL: már rájátszásban a Patriots; hajrában fordító Eagles

D. Á.D. Á.
2019.12.15. 23:20
Ezúttal sem lesz rájátszás Brady nélkül (Fotó: Twitter/ESPN)
A tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) 15. játéknapján a Kansas City Chiefs legyőzte a Denver Broncost, a New England Patriots a Cincinnati Bengals ellen talált vissza a győztes útra, a Philadelphia Eagles pedig izgalmas végjátékban legyűrte a Washington Redskinst.

A New England Patriots a Cincinnati Bengals otthonában szeretett volna vigasztalódni az elmúlt két hét vereségei után. A Pats James White elkapott TD-jével ugyan vezetett, ám erre hamar jött a válasz a Bengalstól, amely nem sokkal később 10–7-re meg is fordította a találkozót. Bármennyire is szoros volt az első félidő, a második játékrészre összekapta magát Bill Belichick együttese – előbb N'Keal Harry kapta el Tom Brady 7 yardos passzát, majd Stephon Gilmore szerzett labdát a levegőben, amelyet vissza is vitt TD-re, lezárva ezzel a mérkőzés érdemi részét. A végén még Rex Burkehead is futott egy TD-t, a New England pedig a végén magabiztos, 34–13-as győzelmet aratott, amely azt jelenti, hogy zsinórban tizenegyedszer is ott lesz a rájátszásban.

A Kansas City Chiefs-t és Patrick Mahomes-t sem a javulóban lévő Denver Broncos-védelem, sem a hóesés nem tudta megállítani. A regnáló MVP 340 yardig és két touchdownig jutott a szakadó hóban a csoportriválissal szemben. Travis Kelce ebben a szezonban is elérte az 1000 yardot, ezzel ő lett az első tight end, aki ezt egymás követő négy kiírásban megcsinálta. A negyedik negyedben ugyan nem szerzett pontot a Chiefs, – ráadásul Mahomes egy interceptiont is dobott – így is simán nyert, ez a nagyszerűen játszó védelemnek is köszönhető, amely csupán három pontot engedett a múlt héten parádézó újoncnak, Drew Locknak és társainak. A végeredmény 23–3.

Ezen a héten is bajban volt a Philadelphia Eagles, s akárcsak hétfő éjszaka a New York Giants, most is egy csoportrivális volt az ellenfél, ezúttal a Washington Redskins. Terry McLaurin, a szezon egyik nagy felfedezettje egy 75 yardos elkapott TD-vel hívta fel magára a figyelmet az első negyedben. A másik oldalon szintén egy újonc, – csak nem elkapó, hanem futó – Miles Sanders is kiválóan játszott, egy futott és egy elkapott hatpontosa volt. A két csapat fej-fej mellett haladt, óriási izgalmak közepette Carson Wentz végül győzelemre vezette a Sasokat – a 26 esztendős irányító a vége előtt fél perccel osztott ki egy TD-passzt, majd a védelem az utolsó játékból is hat pontot szerzett, így a vége 37–27 az Eaglesnek.

A Green Bay Packers és a Houston Texans is nagy győzelmet aratott saját csoportján belül, – előbbi a Chicago Bears, utóbbi a Tennessee Titanst győzte le – de nyert a Seattle Seahawks, a Tampa Bay Buccaneers és a New York Giants is.