NFL: a Cowboys elszenvedte legnagyobb különbségű hazai vereségét

R. B.R. B.
2020.10.20. 08:09
A Cardinals kiütötte a Cowboyst Dallasban (Fotó: Getty Images)
A tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) hatodik fordulójában a Kansas City Chiefs 26–17-re győzött a Buffalo Bills otthonában, míg az Arizona Cardinals idegenben 38–10-re kiütötte a Dallas Cowboyst.

A múlt héten meglepetésre vereséget szenvedő címvédő a félidőben három, a harmadik negyed után tíz ponttal vezetett. Patrick Mahomes 225 yarddal és két, Travis Kelcenek passzolt touchdownnal zárt, a futók közül az újonc Clyde Edwards-Helaire volt a legaktívabb 161 yarddal.

A hazai csapatnak a futás és a passzolás sem ment. Előbbiből összesen 84 yardot termelt a csapat, míg a levegőben 122 yard sikerült.

Az ESPN statisztikája szerint a Bills általában nem nyer, ha az aktuális címvédővel játszik. A mérlege 6–26 e téren, s a legutóbbi hét ilyen mérkőzését egyaránt elvesztette. Legutóbb 2013-ban a Baltimore Ravens ellen tudott győzni.

Patrick Mahomes két hatpontosával immár 91 passzolt touchdownnál tart pályafutása során. A 90-es mérföldkövet mindössze 37 találkozó alatt érte el, amivel megdöntötte a legendás Dan Marino csúcsát, akinek 40 mérkőzésre volt ehhez szüksége.

A Dallas Cowboys a múlt héten súlyosan megsérült Dak Prescott hiányában Andy Daltonnal várta az Arizona Cardinalst. Az első játékrész nem hozott pontokat, ám a vendégcsapat a második negyedben egymás után három touchdownt szerzett, így 21–3-ra vezetett a nagyszünetben. Sőt a következő negyedben is a vendégek kezdtek jobban, 31–3-ra elhúztak.

A végeredmény 10–38 lett. Az ESPN szerint ez a Cowbyos legsúlyosabb veresége a 2009-ben átadott AT&T Stadionban. Az eddigi legnagyobb pofon a 2017-es idényben volt, akkor a Philadelphia Eagles 37–9-re nyert Dallasban.

A Cardinals sikeréhez nagyban hozzájárult, hogy a Cowboys négyszer elvesztette a labdát (két-két interception és fumble révén).

Az Arizonában Kenyan Drake 164 yarddal és két futott hatpontossal zárt. Amióta Drake a Cardinals játékosa, csak Derrick Henry (17) és Aaron Jones (13) futott több touchdownt nála (12).

Bár a Cowboys kikapott, 2–4-es mérlegével továbbra is vezet az NFC Keleti csoportjában. Az 1970-es ligaegyesülés óta a Dallas az első együttes, amely negatív mutatóval vezeti csoportját a hatodik forduló után.