NFL: 635 nap után újra győzni tudott a Cleveland Browns

2018.09.21. 07:38
Baker Mayfield személyében megtalálta a megváltóját a Cleveland? (Fotó: clevelandbrowns.com)
A Cleveland Browns 635 nap után újra győzelmet ünnepelhetett: a Barnák 21–17-re legyőzték a New York Jets csapatát az NFL alapszakaszának 3. fordulójában, a csütörtök esti rangadón.

Noha ez csak egy mérkőzés volt, Clevelandben végre felcsillant a fény az alagút végén: Tyrod Taylor, a Browns kezdő irányítója megsérült a félidő előtt, így a helyére beállt Baker Mayfield, akit a clevelandiek a 2018-as draft 1/1-eseként választottak ki, ám a stáb nem akarta egyből mély vízbe dobni.

Mayfield pedig 14 pontos hátrányból megcsinálta! A 23 esztendős játékos rögtön pontszerző támadást vezetett, a második félidőben pedig Carlos Hyde touchdownja után, a kétpontos kísérletnél egy trükkös játék végén maga Mayfield kapta el Jarvis Landry passzát, amivel egyenlített a Browns (14–14).

A negyedik játékrész is a hazaiaké volt – az újonc irányító egy szép támadást vezényelt, melynek a végén ismét Hyde futott be a New York-iak végzónájába (21–17). A Jetsnek megvolt a lehetősége a fordításra, ám ez nem (az idei drafton egyébként 1/3-as választott) Sam Darnold napja volt: a fiatal tehetségnek folyamatosan a nyakában „lógtak” a Browns-védők, Darnold pedig kulcspillanatban a fordítás helyett végül eladta a labdát.

A Cleveland végül 21–17-re legyőzte a New York Jets együttesét, az 1/1-es Baker Mayfield pedig tulajdonképpen lemásolta a legendás Tom Brady debütálását: Bradynek annak idején szintén egy sérülés miatt kellett beszállnia, a folytatást pedig már ismerjük…

A Browns-szurkolók örülhetnek, csapatuk 635 (!) nap után tudott ismét tétmérkőzést nyerni.