NBA: visszajött a mélyből, de a ráadást elbukta a Golden State

2018.11.13. 07:18
A címvédő Golden State Warriors hosszabbítást követően 121–116-ra kikapott a Los Angeles Clippers vendégeként az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) hétfői játéknapján.

Öt perccel a rendes játékidő vége előtt a Clippers 106–95-re vezetett, csakhogy több pontot nem szerzett, míg odaát Klay Thompson egymaga nyolcat, így a Warriors hosszabbításra mentette a meccset. S bár Thompson (31 pont) a ráadásban is termelt, az öt perc hőse a biztos kézzel büntetőző Clippers-hátvéd, Lou Williams (25 pont) volt – ő szerezte csapata utolsó tíz pontját. Kevin Durant idénye első tripla duplájával (33 pont, 11 lepattanó, 10 assziszt) zárt a bajnokcsapatban.

A játéknap rövid krónikájához tartozik, hogy Caris LeVert, a Brooklyn játékosa súlyos lábsérülést szenvedett a minneapolisi mérkőzés első félidejének végén, hosszas ápolás után hordágyon tolták le a játéktérről.

Összefoglaló itt!

NBA, ALAPSZAKASZ
Washington Wizards–Orlando Magic 117–109
(30–30, 25–25, 28–28, 34–26)
Miami Heat–Philadelphia 76ers 114–124 (26–32, 36–32, 28–32, 24–28)
Toronto Raptors–New Orleans Pelicans 110–126 (29–31, 32–35, 22–28, 27–32)
Chicago Bulls–Dallas Mavericks 98–103 (20–25, 29–31, 26–22, 23–25)
Memphis Grizzlies–Utah Jazz 88–96 (16–20, 27–20, 26–34, 19–22)
Minnesota Timberwolves–Brooklyn Nets 120–113 (30–31, 27–22, 36–32, 27–28)
Oklahoma City Thunder–Phoenix Suns 118–101 (32–13, 32–27, 22–35, 32–26)
Sacramento Kings–San Antonio Spurs 104–99 (25–24, 31–31, 21–21, 27–23)
Los Angeles Clippers–Golden State Warriors 121–116 (34–30, 30–31, 26–20, 16–25, 15–10) – h. u.