NBA: különleges söpréssel újra döntős a Golden State

2019.05.21. 07:11
A Golden State Warriors hosszabbítást követően 119–117-re győzött a Portland Trail Blazers vendégeként az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) hétfői játéknapján, így söpréssel, 4–0-s összesítéssel megnyerte a Nyugati főcsoport döntőjét, és bejutott a ligafináléba.

A Golden State a ligatörténet második csapata, amelyik egymást követő öt szezonban bejutott a nagydöntőbe; az első a Boston Celtics volt, amely 1957 és 1966 között zsinórban tíz döntőt játszott.

A mostani söprés különlegessége, hogy a Portland elleni párharcban a Warriors többször volt hátrányban (101 perc), mint előnyben (83) – mégis megnyerte mind a négy meccset.

A keleti döntőben három mérkőzés után a Milwaukee Bucks 2–1-re vezet a Toronto Raptors ellen.

Összefoglaló itt!

NBA, RÁJÁTSZÁS
NYUGATI FŐCSOPORT, DÖNTŐ, 4. MÉRKŐZÉS
Portland Trail Blazers–Golden State Warriors 117–119
(35–36, 34–29, 26–22, 16–24, 6–8) – hosszabbítás után
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye: 4–0 a Golden State javára