NBA: Garnett higgadtsága győzelmet ért a Cavs elleni rangadón

2010.04.04. 22:01
A Boston Celtics 117–113-ra győzött a Cleveland Cavaliers ellen az NBA vasárnapi nagy keleti rangadóján.

A bostoniakat a rutinos Ray Allen-Kevin Garnett-Paul Pierce trió és Rajon Rondo repítette, a négy kulcsjátékos összesen 84 pontot szórt, ráadásul Garnett a végén rendkívül higgadtan büntetőzött.

A Clevelandben ismét szenzációsan játszott LeBron James (bár hárompontosmutatója 0/9 volt...), de hiába 42 pontja, 7 lepattanója és ö asszisztja, társai ezúttal nem nőttek fel mellé. A rangadón a Boston kezdett jobban és előnyét végig őrizni is tudta – a harmadik negyedben már kis híján húsz pontra nőtt a Celtics előnye.

Miután Mo Williams két technikait is beszedett, a 33 pontig jutó, remekül dobó Allen húsz fölé növelte a különbséget (83–62), és a negyedik játékrész kezdetén is 17 pont (98–81) volt a Celtics-fór. A Cavs hosszú hajrát nyitott és fel is jött öt pontra, majd fordítani tudott (103–104), de a Boston rutinos klasszisai jobban koncentráltak a hajrában.

A találkozó végig rendkívül feszült volt, a bírók hat technikai faultot fújtak, ráadásul kizárták a Cavaliers edzőjét, Mike Brownt is.