Jégkorong: több mint hatórás meccs az új AHL-rekord

2018.05.10. 17:37
Több mint hatórás jégkorong-mérkőzést játszottak az észak-amerikai jégkorong második vonalának számító AHL-ben. Az NHL-es Philadelphia Flyers farmcsapata az ötödik hosszabbításban győzte le a Carolina Hurricanes B-gárdáját.

A Flyershez tartozó Lehigh Valley Phantoms kapusa, Alex Lyon a playoffmeccs alatt 95 lövéssel nézett szembe, ebből 94-ez hárított. A 86:48 percnyi hosszabbítás során mind az 54 lövést hatástalanította.

Kollégája, a Charlotte Checkers kapujában álló Alex Nedeljkovic 53 lövésből 51-et fogott meg – a teljes mérkőzésen, amely helyi idő szerint este héttől éjjel negyed kettőig tartott.

A 146:48 perces mérkőzés az NHL-rekordtól még elmarad, a Detroit Red Wings és a Montreal Maroons 1936 márciusában 176:30 percig tartott, azaz a rendes játékidőre hat ráadás 20 percet ráhúztak – három és fél perc híján teljes egészében.