Ilyen végjáték egyszerűen nincs! Dupla kapufa mentette meg a címvédő Eaglest!

2019.01.07. 01:54
A Los Angeles Chargers jutott be a konferencia-elődöntőbe (Fotó: Getty Images)
Ugyan pár hete idegenben, Los Angelesben nyert a Baltimore Ravens, mégis az esélyesebbnek tartott Chargers jutott tovább az NFL 2018-as idényének rájátszásában. A vendégek 23–17-re győztek, és készülhetnek a New England Patriots elleni konferencia-elődöntőre. A Nemzeti Főcsoport utolsó wild card meccsére igazából nincsenek szavak: a Philadelphia Eagles valami döbbenetes végjátékban nyert!

RAVENS (4.)–CHARGERS (5.)

Előzetesen egy kiváló támadócsapat (a Los Angeles Chargers) és egy kiváló védelem (Baltimore Ravens) csatáját ígérte a wild card kör első vasárnap esti mérkőzése. Aztán gyorsan kiderült, hogy bizony Baltimore-ban a védelmek fogják eldönteni a továbbjutást.

A hazaiak újonc irányítója, Lamar Jackson pokoli délutánt fogott ki, a meccs nagy részében sem a futásai, sem a passzai nem ültek, miközben a gárda kispadján ott pihent csereirányítóként a 2013-ban Super Bowlt nyerő Joe Flacco.

Noha a másik oldalon a 37 éves tapasztalt irányító, Philip Rivers és a támadóegysége is csúnyán megszenvedett – egészen a negyedik negyedig nem született touchdown a találkozón –, a játék képe alapján esélye sem volt igazából a Ravensnek.

Az utolsó negyed elején jött a vendégek szupersztár futója, Melvin Gordon, és egy egyyardos TD-vel 18–3-ra alakította az állást, a sikeres kétpontos kísérlettel – majd értékesített field goallal – pedig akkor is úgy tűnt, hogy eldőlt a meccs, ha tudjuk, a Baltimore 20 pontos hátrány után két touchdownt is szerzett.

Csakhogy, a Ravens-védelem az utolsó percekben összeszedte magát, és 23–17-nél maradt arra Lamar Jacksonnak 45 másodperce, hogy megnyerje a mérkőzést.

A csoda végül nem jött, Jackson kezéből még a saját térfelén kiütötték a labdát, így a Chargers győzött.

Ez azt jelenti, hogy Riversék játszanak majd Tom Brady és a New England Patriots ellen a rájátszás következő fordulójában.

Elképesztő végjátékban állt fejre a Chicago Bears (Fotó: Getty Images)

BEARS (3.)–EAGLES (6.)

A címvédő éppen a Chicago Bearsnek köszönhette a playoffba jutását, hiszen az utolsó fordulóban az Eaglesnek arra volt szüksége, hogy a már biztosan rájátszásban lévő Medvék legyőzzék a Sasoknál kedvezőbb pozícióban lévő Vikingeket.

Mivel ez sikerült, a Minnesota helyett a Philadelphia utazott Chicagóba, és nem is kezdett rosszul, hiszen az előző kiírás utószezonjának hőse, Nick Foles egy öt és fél perces támadósorozatot vezetve mezőnygólig juttatta az övéit (0–3).

Az egyre jobb mezőnypozícióból induló házigazda Roquan Smith labdaszerzése után egy mezőnygóllal egyenlített – köszönhetően az Eagles felesleges szabálytalanságának, amivel életben maradt a támadás. A Sasok biztató támadását újra egy interception zárta le, ezúttal Adrian Amos kaparintotta meg a saját célterületén belül a labdát, miközben Mitchell Trubisky kétszer is megúszta a labdaeladást, és egy újabb védelmi hibának köszönhetően a szünet előtt fordított a Bears (6–3).

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg az NFL 2018-as idényét?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A nagyszünet után a Bears védelme kezdett el feleslegesen szabálytalankodni, az ajándék yardoknak köszönhetően pedig a vörös zónába került a Philadelphia, Dallas Goedert 10 yardos elkapásával pedig megszületett az első touchdown (6–10).

A Bears Allen Robinson 45 yardos elkapásával rögvest mezőnygóltávba ért az ellenakció során, de ezúttal is csak Cody Parkey közeli rúgásával sikerült pontokat szerezni (9–10).

A megállított Eagles-támadás után Taylor Gabriel fontos elkapására volt szükség 3. és 11-re, hogy ne akadjon meg a kontra, ettől viszont annyira lendületbe jöttek a hazaiak, hogy Joshua Bellamy 34 yardos elkapást mutatott be, majd Robinson elkapásával fordított is a Bears (a sikertelen kétpontos kísérlettel 15–10).

De ekkor még nem sejthettük, mi vár ránk a végén! Az Eagles az utolsó percbe érve 4. és 2-re Golden Tate révén touchdownt szerzett, így fordított, bár a kétpontos itt is kimaradt (15–16).

Egy nagyszerű visszahordással viszont jó helyzetbe került a Bears, amely el is jutott az ellenfél 25-öséig, így Parkey 43 yardos mezőnygólt rúghatott. Elsőre be is rúgta, de az időkérés miatt újráznia kellett, másodjára pedig két kapufát(!) is eltalált, de végül kifelé jött a tojás. A címvédő Eagles a New Orleans vendége lesz a konferencia-elődöntőben.